اخبار سیاسی

حسینی کیا: پر کشیدن مرغ از سفره مردم حاصل بی‌تدبیری‌هاست

به گزارش ایسنا، سید جواد حسینی کیا نماینده مردم سنقر در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس ابراز عقیده کرد: رها کردن بازار ارز، مسکن، طلا، سکه، خودرو و مایحتاج روزانه فشار مضاعفی را بر مردم وارد کرده است. ارز بالای ۳۰ هزارتومان، مسکن دست نیافتنی، افزایش تعداد زندانیان و پرونده های اجرای مهریه، کاهش آمار ازدواج و افزایش آمار طلاق، کوچک شدن سفره مردم و پر کشیدن گوشت و مرغ و لبنیات از این سفره حاصل بی‌تدبیری‌هاست.

وی افزود: ای کاش به جای اعتماد به آمریکا و تضمین دانستن امضای جان کری به جوانان وطن اعتماد می‌شد. هنوز هم چشم به خارج دارند و تاریخ را تحریف می‌کنند. امام مجتبی(ع) ابتدا جنگید و بعد به دلیل فتنه گری فتنه گران ناچار به صلح شد نه این‌که  خواست عمومی مردم باشد. آیندگان قضاوت خواهند کرد و بی‌تدبیری‌ها را به حساب نظام نخواهند گذاشت.

نماینده مردم سنقر در مجلس اظهار کرد: بعید می‌دانم که بدانید کارگران و کشاورزان مددجویان و مردم عادی چگونه زندگی می‌کنند، با سختی روز را به شب و شب را به روز می رسانند، در شرایط کرونای خانواده‌ها توان تهیه یک تلفن همراه هوشمند برای فرزندان خود ندارند که فرزندان آن ها یا از تحصیل جا می‌مانند یا دچار افت تحصیلی می‌شوند، این همان رونق اقتصادی بود که شما وعده داده بودید؟ گفتید کاری می کنید که مردم یارانه نگیرند،امروز گرفتن یا نگرفتن یارانه ای که کمتر از ۲ دلار ارزش دارد دردی را دوا نمی کند. گفتید کاری می کنم هم سانتریفیوژها بچرخد و هم زندگی مردم، اکنون هر دو نمی چرخند. از وضعیت بی جان صنعت و کسب و کار بی خبر هستید، اگر خبر داشتید در مبارزه با قاچاق کالا و شوریدن بر سلطان های مختلف درنگ نمی‌کردید.

این عضو کمیسیون عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: از وضعیت کشاورزان اطلاع دارید که قیمت‌ها و هزینه‌های کود و بذر چقدر افزایش یافته  است؟

وی در پایان در تذکری به وزیر ارتباطات عنوان کرد: در این شرایط دانش آموزان حوزه انتخابیه در دسترسی به اینترنت مشکل دارند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

فیاضی: مشکلات کشور با یقه گیری حل نخواهد شد

پَرنیوز

برزگر: قرار گرفتن مسئولین در مقابل هم، به صلاح کشور نیست

پَرنیوز

چرا دولت موقت سودان توپ عادی‌سازی روابط را به زمین مجلس انداخت؟

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.