اخبار بین الملل

خبرنگار اسرائیلی: ابتلای ترامپ به کرونا برنامه‌های نتانیاهو را خراب کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، «عمیت سیگال»، خبرنگار شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در سخنانی به اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم درباره ابتلای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به کرونا و دلایل “فاجعه خواندن” آن پرداخت.

وی در این باره گفت: اینگونه به نظر می‌رسد که نتانیاهو ترجیح می‌داد که او به جای ترامپ به کرونا مبتلا می‌شد.

سیگال در ادامه تصریح کرد: نتانیاهو نظرش درباره ابتلای ترامپ به کرونا را در جمله “فاجعه و مصیبت برای اسرائیل” خلاصه کرد؛ چراکه این اتفاق مانع از امضای توافقنامه عادی سازی روابط میان اسرائیل و پنج کشور عربی شد.

وی تأکید کرد: بیماری ترامپ سورپرایز اکتبر را خنثی کرد. این سورپرایز شامل یک سری توافقات عادی سازی روابط با پنج کشور عربی بود که اگر ترامپ بیمار نمی‌شد، اجرایی می‌شدند.

این خبرنگار بدون اشاره به اسامی این پنج کشور گفت: دست‌کم یکی از این کشورها شوکه کننده است.

سیگال گفت: نتانیاهو از شیوع کرونا در اسرائیل غفلت کرد و تلاش خود را بر مسیر دیپلماتیک به رهبری واشنگتن برای عادی سازی روابط با کشورهای عربی متمرکز کرد، چراکه گمان می‌کرد توافق او با سایر کشورهای عربی شکستش در زمینه کرونا را پنهان می‌کند، اما بیماری ترامپ برنامه‌هایش را نابود کرد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

دبیرکل پیشمرگ‌ها: فتوای آیت‌الله سیستانی بغداد را از دست داعش نجات داد

پَرنیوز

نیوزویک: مقام لبنانی حامل مطالبات دمشق به آمریکا بود

پَرنیوز

به صدا درآمدن آژیرهای خطر در شهرک‌های اطراف غزه

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.