اخبار ورزشی

خداحافظی ملی‌پوش وزنه‌برداری به خاطر پاداش کم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛پاداش 60 میلیونی بدجوری رضا بیرالوند وزنه‌بردار را شاکی کرده. او که پاداش مدال‌های طلا و برنز رقابت‌های جهانی وزنه‌برداری ۲۰۱۸ ترکمنستان را بعد از دو سال گرفته حسابی ناراحت است. تا حدی که تهدید به خداحافظی از دنیای قهرمانی یا مهاجرت می‌کند. او می‌گوید: «بعد از دو سال پاداش دو مدال جهانی ترکمنستان را به حسابم واریز کردند که خجالت می‌کشم بگویم چقدر است. متأسفانه باید بگویم به جای سکه، یا حتی معادل ریالی‌اش به نرخ روز، سکه را به مبلغ دو میلیون محاسبه کردند و ۶۰ میلیون تومان به حساب من واریز کردند. با این پاداش من با چه انگیزه‌ای به وزنه‌برداری آن هم در سطح جهانی ادامه بدهم؟ با اینکه چند ماهی بود تمریناتم را برای پوشیدن دوبنده تیم ملی در قهرمانی آسیای ازبکستان شروع کرده بودم اما حالا هیچ انگیزه‌ای برای این کار ندارم و می‌خواهم با خداحافظی از دنیای قهرمانی، عادی زندگی کنم، شاید هم به یکی از کشورهای همسایه بروم و آنجا وزنه بزنم.»

بیرالوند معتقد است 15 سال اشتباه کرده‌ام: «من بیشتر از ۱۵ سال است که وزنه می‌زنم ولی حالا متوجه اشتباهم شده‌ام، اگر در این مدت حرفه دیگری داشتم، شرایطم بهتر از حالا بود. از امروز دیگر به فکر وزنه‌برداری و پوشیدن دوبنده تیم ملی و افتخارآفرینی نیستم.»

بیرالوند حالا حتی انگیزه‌ای برای مدال المپیک ندارد: «من مدال‌های رنگارنگی از رقابت‌های قاره‌ای، جهانی و بین‌المللی گرفته بودم و تنها به فکر مدال المپیک بودم که دیگر به آن فکر نمی‌کنم.»

وزنه‌بردار ملی‌پوش به مسئولان فدراسیون وزنه‌برداری هم انتقاد دارد: «متأسفانه مسئولان فدراسیون برخلاف همتایان‌شان در فدراسیون کشتی هیچ مخالفتی با پاداش در نظر گرفته برای ملی‌پوشان نکردند که جای سؤال دارد.»

به گفته وزنه‌برداری بروجردی، با 60 میلیون نمی‌شود کاری کرد: «من دو سال پیش برای رقابت‌های جهانی ترکمنستان بیشتر از ۵۰ میلیون تومان هزینه کردم و حالا بعد از دو سال ۶۰ میلیون تومان برای مدال طلا جهان به من پاداش داده‌اند، کسی نیست بپرسد من با این پول چه‌کار می‌توانم انجام دهم. من برای خرید پراید 160 میلیونی، باید 100 میلیون روی پاداشم بگذارم.»

او می‌خواهد آخرین وزنه‌هایش را آذر در لیگ باشگاه‌ها بزند: «ملی‌پوشان وزنه‌برداری ایران هیچ منبع درآمدی به‌جز شرکت در لیگ ندارند و من هم می‌خواهم برای آخرین بار برای یک تیم در لیگ وزنه بزنم تا درآمد داشته باشم. البته هنوز با هیچ تیمی قرارداد نبسته‌ام ولی بالاخره یک تیم را انتخاب می‌کنم.»

251 251

منبع خبر

نوشته های مرتبط

برد الخریطیات در لیگ قطر با منتظری

پَرنیوز

شیخ دیاباته به تهران رسید

پَرنیوز

جهانبخش همچنان دور از ترکیب برایتون

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.