اخبار بین الملل

درخواست از عربستان برای آزادی فوری مبلغ برجسته سعودی

به گزارش ایسنا، به نقل از عربی۲۱، سازمان دموکراسی اکنون برای جهان عرب (DAWN) در بیانیه‌ای از مقامات عربستان سعودی خواست که هرچه سریع‌تر سلمان العوده، مبلغ برجسته این کشور را آزاد کنند.

در این بیانیه آمده است: قرار است دادگاه سلمان العوده، روحانی اصلاح طلب پس از بیش از یک سال تأخیر نامشخص، قرار است فردا (یکشنبه) در ریاض از سر گرفته شود.

این نهاد در ادامه آورده است: العوده سه سال است که به دلیل اظهارات و فعالیت‌های مسالمت‌آمیز زندانی شده و پس از مطرح شدن ۳۷ اتهام علیه او با حکم اعدام مواجه است.

در ادامه این بیانیه با اشاره به روند محاکمه سلمان العوده آمده است: العوده ۶۳ ساله در ملاقات‌هایی که با او انجام شده به بدرفتاری با وی در زندان “ذهبان” و “الحائر” ازجمله محرومیت از خواب و دارو، شکنجه و حبس انفرادی اشاره کرده است.

سلمان العوده، مبلغ سعودی ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۷ در جریان موج بازداشت‌ها به همراه تعدادی از علماء و فعالان برجسته عربستانی توسط مقامات این کشور بازداشت شد. شخصیت‌های برجسته و سازمان‌های بین‌المللی و اسلامی خواستار آزادی وی هستند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

گانتس درباره حمله به یک مدرسه در سوریه: اتفاق می‌افتد!

پَرنیوز

حملات خونین طالبان در تخار؛ بیش از ۳۰ نظامی افغان کشته شدند

پَرنیوز

نشست سه جانبه مصر، یونان و قبرس

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.