اخبار سیاسی

درخواست تعدادی از نمایندگان انگلیسی حامی رژیم صهیونیستی برای اتخاذ موضعی سخت‌تر علیه ایران

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه الگمینر، تلاش دیپلماتیک آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران به دلیل عدم همراهی کشورهای اروپایی با طرح پیشنهادی ایالات متحده شکست خورد. این تحریم‌ها در ۱۸ اکتبر (دو روز دیگر) لغو خواهند شد.
 نامه ارسالی گروهی در پارلمان انگلیس با نام “دوستان محافظه‌کار اسرائیل” به بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس به امضای بیش از ۸۰ نماینده محافظه‌کار از جمله رئیس کمیته امور خارجه، رئیس کمیته امور دفاعی و چند وزیر  کابینه قبلی رسیده است.
در این نامه با بیان این ادعا که پایان یافتن تحریم‌های تسلیحاتی شورای امنیت عواقب فراگیری برای ثبات منطقه‌ای خواهد داشت، ادعا شده که  این کار ایران را جسورتر  می‌کند و باعث آن‌چه تسهیل ارسال تسلیحات به گروه‌های نیابتی ایران خوانده شده، می‌شود.
به گفته امضاکنندگان این نامه، این گروه‌ها موجب “به خطر انداختن گام منطقه‌ای تاریخی در جهت صلح میان اسرائیل و همسایگان عربش خواهند شد”.
در ادامه نامه این اقدام، نمایانگر تهدیدی مستقیم علیه متحدان‌ و منافع جهانی انگلیس خوانده شده است.
این نامه ضمن‌ طرح سوالاتی از نخست وزیر انگلیس پرسیده است دولت برای نظارت بر خرید و فروش تسلیحاتی ایران و اعمال “سخت‌گیرانه” قطعنامه‌های کنونی سازمان ملل چه کاری انجام داده است.
به گزارش ایسنا، درخواست این گروه حامی رژیم صهیونیستی در انگلیس برای اتخاذ موضعی سخت‌تر علیه ایران در حالی مطرح می‌شود که ایرام طبق حق قانونی خود از ۱۸ اکتبر (۲۷ مهر) قادر به خرید و فروش سلاح متعارف خواهد بود.
لابی ایالات متحده برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران تنها رای موافق جمهوری دومینیکن به همراه داشت و با رای ممتنع متحدان  اروپایی آمریکا از جمله انگلیس، آلمان و فرانسه مواجه شد که این خود شکستی عظیم برای واشنگتن محسوب می‌شود.
انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

ناصر ابوشریف: اگر به ارزش‌های‌مان بازگردیم دشمن نمی‌تواند کاری انجام دهد

پَرنیوز

28 بیمارستان و مرکز درمانی ارتش در خدمت بیماران کرونایی

پَرنیوز

کاشانی: تحریم اقتصاد فرانسه کمترین کار در پاسخ به اهانت مکرون است

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.