اخبار بین الملل

دولت نجات ملی یمن: موفقیت تبادل اسرا نشانه پیشروی در مسیر صلح است

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، هشام شرف عبدالله، وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در صنعاء اظهار کرد: عملیات تبادل اسرا درستی موضعگیری ما را که توقف جنگ به عنوان مقدمه‌ای برای هرگونه اقدام سازشی خواستاریم، به جامعه جهانی ثابت کرد، این عملیات به منزله دست (یاری) دراز کردن به سوی صلح عادلانه و شرافتمندانه برای مردم یمن و آمادگی برای سازش سیاسی است

شرف عبدالله تاکید کرد، برای فراهم کردن فضای صلحی به دور از مزایده‌های ریاض و ابوظبی، کشورهای موثر در پرونده یمن باید فورا وارد عمل شوند.

محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن نیز از موضعگیری‌های بین‌المللی که از تبادل اسرا حمایت کرده و آزادی اسرا را به فال نیک گرفتند، استقبال کرد.

الحوثی تاکید کرد: پرونده اسرا موضوعی انسانی است و تحت هیچ عنوان دیگری قرار نمی‌گیرد و آماده تبادل کلی هستیم.

او در ادامه بار دیگر تشکیل یک کمیته مستقل را برای تحقیق درباره شکنجه‌هایی که در حق اسرا در زندان‌های دشمن شده، خواستار شد.

عصر جمعه بزرگترین عملیات تبادل اسرا از زمان آغاز جنگ یمن انجام شد و در این راستا کمیته بین‌المللی صلیب سرخ طی دو روز گذشته ۱۱ پرواز را میان پنج شهر در یمن و عربستان ترتیب داد.

ماجد فضائل، عضو کمیته امور اسرای دولت مستعفی یمن تاکید کرد: اواخر سال جاری میلادی دور دیگری از مذاکرات، برای تبادل بقیه اسرا انجام می‌شود.

دو طرف طی مذاکرات سوئد در دسامبر ۲۰۱۸ درباره تبادل ۱۵ هزار اسیر موافقت کردند و عملیات تبادل محدودی از زمان امضای توافق انجام شد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

درخواست از اسلام آباد برای تعیین فرستاده ویژه در کشمیر

پَرنیوز

جهاد اسلامی هشدار داد: درصورت شهادت الاخرس، تل آویو را موشک باران می‌کنیم

پَرنیوز

انتشار وصیتنامه اسیر ماهر الاخرس/ اعتصاب غذای خانواده او

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.