اخبار بین الملل

دیدار میشل عون با هیات لبنانی مسئول مذاکره با رژیم صهیونیستی

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، در این نشست میشل عون، رئیس جمهوری لبنان با اعضای این هیات فنی، زینه عکر، وزیر دفاع در دولت موقت لبنان و جوزف عون، فرمانده ارتش لبنان حضور داشتند.

دفتر اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری لبنان روز دوشنبه اعضای تیم مذاکره کننده با رژیم صهیونیستی درباره ترسیم مرزهای دریایی را نهایی کرد.

دفتر اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری لبنان اعلام کرد، تیم مذاکره کننده درباره ترسیم مرزها با رژیم صهیونیستی شامل سرهنگ خلبان بسام یاسین به عنوان رئیس تیم، سرهنگ نیروی دریایی مازن بصبوص، وسام شباط، رئیس بخش نفت در وزارت انرژی و نجیب مسیحی کارشناس است.

هیئت مذاکره کننده لبنانی در این مذاکرات که  قرار است روز چهارشنبه آغاز شود روز دوشنبه نهایی شد. نشریه «الشرق الاوسط» در گزارشی به موضع حزب‌الله لبنان در این مذاکرات پرداخت. براساس این گزارش، به خواست حزب الله، «هادی هاشم»، مدیر دفتر وزیر خارجه سابق لبنان، از هیئت لبنان حذف شده است.

این در حالی است که حسان دیاب، نخست وزیر دولت موقت لبنان از این امر که مذاکرات توسط ریاست جمهوری و بدون مشارکت دولت انجام می شود، اعتراض خود را مطرح کرده است.

دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک نیز برای مشارکت در مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی بین رژیم صهیونیستی و لبنان که قرار است چهارشنبه، ۱۴ اکتبر آغاز شود، عازم لبنان شد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

تاکید مقامات فتح و حماس بر ادامه گفت‌وگوها برای تحقق آشتی ملی

پَرنیوز

دیدار الکاظمی و ماکرون درباره تقویت مناسبات دوجانبه اقتصادی و امنیتی

پَرنیوز

اعلام آمادگی علی‌اف و پاشینیان برای حضور در نشستی در مسکو

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.