اخبار بین الملل

رئیس پنتاگون برنامه‌های اتمی و موشکی کره‌شمالی را “تهدیدی جدی” برای امنیت خواند

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، رونمایی از یک موشک بالستیک قاره‌پیمای جدید در مانور نظامی روز شنبه کره شمالی نظر بسیاری از تحلیل‌گران غربی را به خود جلب کرد. اما مقامات در کره جنوبی نسبت به نمایش این سیستم‌های موشک‌انداز چندمنظوره جدید و موشک‌های کوتاه‌برد پر سرعت که برای حمله به اهداف در کره جنوبی مناسب هستند، بسیار نگرانند.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا پیش از آغاز نشستش با سو ووک، وزیر دفاع کره جنوبی گفت: ما موافقیم که برنامه‌های اتمی و موشک بالستیک کره شمالی همچنان تهدیدی جدی برای امنیت و ثبات منطقه و جهان هستند.

وی افزود: آمریکا همچنان به حفظ امنیت کره جنوبی متعهد است.

با این حال، اسپر تاکید کرد: کره جنوبی و آمریکا باید راه منصفانه‌تری برای تشریک هزینه‌های دفاعی پیدا کنند تا هزینه این اقدام به طور ناعادلانه بر دوش مالیات‌دهندگان آمریکایی قرار نگیرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که به روابطش با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی افتخار می‌کند بارها گفته است که سئول باید سهم بیشتری از هزینه نیروهای نظامی آمریکایی مستقر در کره جنوبی را پرداخت کند.

حدود ۲۸ هزار و ۵۰۰ نیروی آمریکایی به عنوان بازدارنده‌ای در برابر پیونگ‌یانگ در کره جنوبی مستقر هستند که البته حضور آنها پیامی به چین درباره نفوذ و قابلیت‌های آمریکا در قاره آسیا نیز هست.

به طور جداگانه مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه با اشاره به عدم آزمایش موشک‌های بالستیک قاره‌پیما توسط پیونگ‌یانگ به خبرنگاران گفت: به خاطر سیاست مشارکت ترامپ، خطر کره شمالی برای آمریکا کاهش یافته است.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، سو هون، مشاور امنیت ملی این کشور برای دیدارهای از قبل اعلام نشده با همتای آمریکایی خود و همچنین با پامپئو در واشنگتن به سر می‌برد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

اعلام آمادگی پوتین برای همکاری با بایدنِ رییس جمهور

پَرنیوز

سازمان ملل: مزدوران و نیروهای خارجی ظرف سه ماه از لیبی خارج می‌شوند

پَرنیوز

مصطفی الکاظمی: ۱۰۰ سال گفت‌وگو بهتر از یک لحظه درگیری است

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.