اخبار بین الملل

روسیه تلاش دقیقه ۹۰ دولت ترامپ برای تمدید “استارت نو” را نقش بر آب کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه  ادعاهای مقامات دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را رد کرد؛ ادعاهایی دال بر اینکه اگر مسکو زرادخانه اتمی خود را در مقیاس کنونی نگه دارد، واشنگتن پیمان “استارت نو” را برای مدت زمان نامشخصی تمدید خواهد کرد.

ریابکوف در مصاحبه‌ای با خبرگزاری ریا نووستی گفت: موضع آمریکا برای اعمال محدودیت بر زرادخانه اتمی روسیه کاملا برای ما مشخص و آشکار بوده و این از نظر ما قابل قبول نیست. این به این خاطر نیست که ما مخالف محدود نگهداشتن حجم زرادخانه‌های اتمی هستیم بلکه به این خاطر است که ما باید با مشکلات ثبات استراتژیک به عنوان یک معضل دست و پنجه نرم کنیم.

وی افزود: اگر مقامات آمریکایی باید درباره ادعای دستیابی به یک توافق با روسیه پیش از انتخابات ریاست جمهوری‌شان به روسا و مافوق‌هایشان گزارش دهند، متاسفانه باید بگویم که نمی‌توانند.

این طعنه‌ها و زخم‌زبان‌ها پس از آن مطرح شدند که مارشال بیلینکسلی، نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور کنترل تسلیحاتی روز سه‌شنبه گفت، “توافق آقایان” در بالاترین سطح میان روسیه و آمریکا حاصل شده است.

وی در جریان سخنرانی در بنیاد هریتج گفت: این نوع توافق و معامله همان طور که گفته‌ام در بالاترین سطوح حاصل شده، نهایتا باید از سیستم خود عبور کند تا همتای من اجازه مذاکره را داشته باشد.

پیمان کنترل تسلیحاتی “استارت نو” در صورت عدم تمدید فوریه ۲۰۲۱ میلادی منقضی می‌شود.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

ترکیه: در اعزام نیرو به قره‌باغ در صورت درخواست باکو تعلل نخواهیم کرد

پَرنیوز

ترامپ: نمی‌توان اجازه داد “کامالا هریس” بانوی اول آمریکا شود

پَرنیوز

واکنش باکو به اظهارات پاشینیان درباره نبود راه‌حل دیپلماتیک در قره‌باغ

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.