اخبار بین الملل

رژیم صهیونیستی و امارات فعالیت هنرمند فلسطینی را تحت فشار گذاشتند

به گزارش ایسنا، آوی دیختر، نماینده کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) از حزب لیکود اعلام کرد تل‌آویو مجوز محمد عساف، هنرمند فلسطینی را که در سازمان آنروا (آژانس امداد و کار آوارگان فلسطینی) سفیر جوانان است؛ برای ورود به اراضی اشغالی لغو کرد.

طبق گزارش شبکه “i24news” رژیم صهیونیستی، این تصمیم پس از چند ماه تحقیق و بررسی مرکز پژوهش‌های خاورمیانه “بادین” درباره فعالیت‌های عساف گرفته شد.

این مرکز با نمایش ویدئوهایی مدعی شد عساف با این ویدئوها علیه “اسرائیل” تحریک کرده و شهدا را ستوده و مبارزه مسلحانه علیه اسرائیل را خواستار شده است.

دیختر گفت، بر اساس این اطلاعات، مجوز ورود عساف به “اسرائیل” از طریق کرانه باختری لغو خواهد شد.

دیختر فاش کرد، با وجود اینکه رژیم صهیونیستی نمی‌تواند مانع از ورود عساف به کرانه باختری اشغالی شود چون او تابعیت فلسطینی دارد، اما این رژیم در تلاش می‌کند مانع از فعالیت او در چارچوب آنروا شود.

این نماینده پارلمان رژیم صهیونیستی افزود، همکاری با امارات برای بررسی چگونگی مقابله با فعالیت‌های “تحریک‌آمیز” عساف در دست بررسی است.

در پی اعلام ممنوعیت ورود عساف به اراضی اشغالی، فعالان شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند که کانال برنامه‌های “عرب آیدل” در یوتیوب که متعلق به شبکه ام بی سی عربستان است و از امارات پخش می‌شود، یکی از ویدیوهای اجرای عساف در این برنامه در سال 2013 را حذف کرده و این برنامه و یا کانال ام بی سی تا این لحظه هیچگونه اظهارنظر رسمی در این خصوص نداشته است.

عساف به عنوان سفیر جوانان در سازمان ملل فعالیت دارد و این عنوان به او اجازه می‌دهد آزادانه سفر کرده و وارد اراضی اشغالی شود.

این هنرمند فلسطینی با انتشار توییتی به تصمیم رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

عساف با تاکید بر عشق و گرایش خود به سرزمینش و پایبندی‌اش به اصول و ارزش‌ها توییت کرد: میهن پرستی مساله‌ای است که به عنوان یکی از اعضای ملت فلسطین به آن افتخار می‌کنم.

او افزود: خبرهایی که از ممنوعیت ورودم به اراضی اشغالی فلسطین، قدس و غزه منتشر شده‌اند، در واقع ادامه سیاست‌های سرکوب و سلب آزادی‌ها است که مردم من از آن رنج می‌برند، مردمی که قلباً، روحاً و وجوداً به آنها تعلق خاطر دارم. هیچ چیزی من را از عشق ورزیدن به سرزمینم و آواز خواندن برای آن در تمامی محفل‌ها باز نمی‌دارد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

سفیر روسیه در واشنگتن: به استقرار سلاح‌های آمریکایی در آسیا و اقیانوس آرام پاسخ می‌دهیم

پَرنیوز

تلاش آمریکا برای تبدیل روسیه به یک “شریک دوست”

پَرنیوز

آغاز مجمع عمومی حزب کمونیست چین و احتمال رونمایی از “چشم انداز ۲۰۳۵”

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.