اخبار بین الملل

سفیر سوریه: مشارکت روسیه در جنگ با تروریسم در سوریه نقطه تحولی در روابط ۲ کشور است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه در نشستی در مسکو اظهار کرد: روابط سوریه-روسیه در طول تاریخ روابطی دوستانه و برادرانه بوده اما این روابط در سال ۲۰۱۵ به شدت توسعه پیدا کرد و به روابط یک ائتلاف استراتژیک و مشارکت در دفاع از بشریت و کل جهان در برابر خطر تروریسم جهانی تبدیل شد.

حداد گفت: نیروهای دشمن به تحمیل تحریم‌های اقتصادی با هدف فقیر کردن و محاصره مردم سوریه و تلاش برای در هم شکستن ائتلاف سوریه-روسیه در تمامی میادین از جمله میدان رسانه ادامه می‌دهند به شکلی که تبیلغات سیاه و دروغین برای تخریب چهره طرح مبارزه با تروریسم که دو ارتش سوریه و روسیه انجام می‌دهند، ادامه دارد.

در این دیدار سفارت سوریه در مسکو در پیامی از فرماندهی تیپ نجات روسیه تقدیر و تشکر کرد.

در این پیام آمده است: “جمهوری عربی سوریه تلاش‌های شما در زمینه توسعه روابط اجتماعی میان دو ملت سوریه و روسیه را بسیار ارزشمند دانسته و عمیقا از فعالیت سازنده شما در انتقال واقعیات موجود در خاک سوریه و بزرگداشت یادبود قربانیان دو ارتش که در نبرد با تروریسم به شهادت رسیدند، تشکر می‌کند”.

حداد نیز در این نشست به تعدادی از نهادهای دولتی و مردمی روسیه نشان‌های تقدیر و سپاس اهدا کرده و به تعدادی از نیروهای تیپ نجات روسیه و افسران ارتش این کشور به پاس دفاع از سوریه و همکاری در نبرد با تروریسم و مشارکت با ارتش سوریه در مبارزه با گروه‌های تروریستی مسلح در خاک سوریه، نشان‌های فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه را اعطا کرد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

سفیر روسیه در واشنگتن: به استقرار سلاح‌های آمریکایی در آسیا و اقیانوس آرام پاسخ می‌دهیم

پَرنیوز

تلاش آمریکا برای تبدیل روسیه به یک “شریک دوست”

پَرنیوز

آغاز مجمع عمومی حزب کمونیست چین و احتمال رونمایی از “چشم انداز ۲۰۳۵”

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.