اخبار بین الملل

سیاستمدار کشمیری پس از یکسال بازداشت آزاد شد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، محبوبه مفتی، سروزیر سابق ایالت کشمیر آخرین سیاستمدار برجسته‌ای است که از اوت سال گذشته میلادی همزمان با لغو وضعیت ویژه کشمیر و دستگیری سیاستمداران،‌ در بازداشت به سر می‌برد؛ وی را روز سه شنبه به دستور مقام‌های دهلی نو آزاد کردند.

سخنگوی دولت هند دلیل آزادی این سیاستمدار کشمیری را اعلام نکرده است.

در دستور دولت دهلی نو آمده است، بازداشت محبوبه مفتی بر اساس قانون امنیت عمومی بوده که اجازه می‌دهد افراد بدون محاکمه تا دو سال بازداشت شوند.

دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند سال گذشته میلادی وضعیت ویژه کشمیر را لغو کرد و گفت، این اقدام برای یکپارچگی بیشتر اکثریت مسلمان منطقه به مابقی هند ضرورت دارد.

دولت اینترنت موبایل و ارتباطات را در منطقه قطع کرد و ده‌ها تن از جمله محبوبه مفتی را برای جلوگیری از اعتراضات بیشتر و گسترده‌تر در کشمیر که ناشی از لغو وضعیت ویژه بود، دستگیر کرد.

دیگر سیاستمداران ارشد از جمله فاروق عبدالله و عمر عبدالله، پسرش را که هر دو از سر وزیران سابق ایالت کشمیر بودند، اوایل سال جاری میلادی آزاد شدند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

اردوغان: از خرید اس ۴۰۰ صرف نظر نمی کنیم

پَرنیوز

رایزنی گریفیث و وزیر امور خارجه عمان درباره آتش‌بس در یمن

پَرنیوز

حضور خواننده مشهور اسرائیلی در دبی به دعوت خاندان حاکم امارات

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.