اخبار ورزشی

سیاست روسی پوتین- مدودف در فدراسیون دوومیدانی ایران

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بعد از پایان دوره دوم ریاست مجید کیهانی در فدراسیون دوومیدانی و در اسفندماه سال گذشته انتخابات این فدراسیون برگزار و افشین داوری به عنوان رئیس انتخاب شد. داوری که سابقه مدیریت در این فدراسیون را داشت از دل مجمع پر حرف و حدیث به عنوان رئیس معرفی شد اما خیلی زود وزارت ورزش این انتخابات را باطل اعلام کرد.

به خاطر شیوع گسترده ویروس کرونا بعضی از روسای هیات های استانی نتوانستند خود را به مجمع برسانند و بعد از این انتخابات شائبه هایی ایجاد شد که رای های ثبت شده، رای هیات ها نبوده است. این گمانه زنی های رنگ واقعیت به خود گرفت و وزارت ورزش این انتخابات را باطل کرد تا مهدی مبینی سرپرست فدراسیون دوومیدانی شود. 20 مهر انتخابات جدید برگزار و هاشم صیامی به عنوان رئیس جدید این فدراسیون معرفی شد.

برخلاف انتخابات باطل شده، در این انتخابات مجید کیهانی حاضر نبود چرا که رد صلاحیت شد اما دست راست او در زمان ریاست یعنی صیامی به آن چه که در نظر داشتند، رسید و آن هم بازپس گیری صندلی ریاست از دست مخالفان بود.

هاشم صیامی دبیر فدراسیون در زمان کیهانی بود که توانست جناح مخالف را شکست دهد و بار دیگر فدراسیون به دست حامیان مجید کیهانی برسد. صیامی بعد از انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون در پاسخ به این سوال که آیا کیهانی در کادر فدراسیون خواهد بود یانه، جواب روشنی نداد و اعلام کرد که هیچ نگاه جناحی ندارد و هرکسی که بتواند به فدراسیون کمک مورد استفاده قرار می گیرد.

بسیاری معتقد هستند صیامی همان کیهانی است که توانسته مخالفان را کنار بزند و با مجاب کردن روسای هیات ها باردیگر صندلی ریاست را برعهده بگیرد. با وجود اینکه کیهانی رد صلاحیت شد اما همه موافق این هستند که او باز هم نفر اول فدراسیون است؛ البته در سایه!

ترکیب صیامی- کیهانی بی شباهت به مدودف- پوتین نیست! زمانی که مدودف به عنوان رییس جمهور روسیه انتخاب شد همه می دانستند که رییس جمهور اصلی پوتین است که حمایت های او باعث شد دیمیتری مدوف بتواند به این جایگاه برسد. بعد از مدودف نیز پوتین بار دیگر قدرت را البته این بار بدون واسطه در دست گرفت.

حالا صیامی و کیهانی هم ظاهرا چنین اتفاقی را در فدراسیون دوومیدانی ایجاد کرده اند البته پیش از این هم داورزنی- ضیایی این ترفند را انجام دادند که در نهایت ضیایی خودش تصمیم گرفت به تنهایی ریاست را در دست بگیرد اما موفق نشد و داورزنی با کنار زدن او دوباره مرد اول شد!

در حال حاضر که صیامی روزهای اولیه حضورش را در دوومیدانی می گذراند قطعا کنار کیهانی خواهد بود اما شاید یک روز هم صیامی به مانند ضیایی تصمیم بگیرد خودش به تنهایی نفر اول باشد و باید دید که این ترفند و برنامه ریزی در فدراسیون دوومیدانی چه سرانجامی خواهد داشت؟

253 251

منبع خبر

نوشته های مرتبط

آخرین وضعیت هرویه میلیچ با استقلال

پَرنیوز

اعلام زمان دو بازی نخست استقلال و پرسپولیس در لیگ بیستم

پَرنیوز

 زمان بازگشت دیاباته به ایران

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.