اخبار سیاسی

شهدای وحدت تربیت شده فرهنگ جهاد و شهادت بودند

محمدباقر قالیباف امروز در مراسم گرامیداشت شهدای وحدت که در مجتمع آیه‌های مشهد برگزار شد، اظهار کرد: شهید شوشتری حق فرماندهی بر همه ما داشت، ما به شهدای دفاع مقدس و بعد از دفاع مقدس که نگاه می‌کنیم چند نفری را می‌بینیم که خداوند به آن‌ها توفیق تداوم در مجاهدت را داده است و هرگز سنگر مجاهدت را رها نکرده‌اند. یکی از آن شهدا، شهید شوشتری است. 

وی افزود: همه ما به یاد داریم که شهید شوشتری از روزهای اول در کردستان و سنندج حاضر شد و مبارزه کرد و در دوران دفاع مقدس از ابتدا تا انتها مجاهدت کرد و در میدان جنگ بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهید شوشتری بعد از دفاع مقدس هم مجاهدت را از دو بعد ادامه داد، افزود: او در عرصه امنیت مجاهدت و رزمندگی را ادامه داد، چه زمانی که در خراسان بود چه زمانی که به قرارگاه حمزه در شمال غرب کشور رفت. در هر دو آن‌ها و بعد هم در قرارگاه قدس در جنوب شرق کشور در استان سیستان و بلوچستان برای برقراری امنیت و کمک به کسانی که از حداقل‌ها در روستاها و مناطق دور برخوردار نبودند، مجاهدت کرد.

قالیباف با تاکید بر اینکه شهید شوشتری و شهید محمدزاده برای خدمت مردم هم خون دل خوردند و هم خون دادند، ادامه داد: این‌ها تربیت شده فرهنگ جهاد و شهادت بودند، فرهنگ  خدمت به مردم یعنی این، شهید شوشتری از ویژگی‌هایی که داشت، این بود که در اوج شجاعت و مدیریت خود یک آرامش و طمانینه خاصی داشت، هیچ‌گاه در زمانی هم که در شرایط خاص و سخت پشت خاکریز قرار می‌گرفت، در همان‌جا هم متانت و آرامش روحی در او می‌درخشید و به همه آرامش می‌داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شهید شوشتری در مجاهدت اجتماعی خود به همه ما آموخت که آن چیزی که مهم است انسانیت است، ادامه داد: او احترام به مردم را از هر قشر، گروه، دین، قبیله و مذهبی رعایت و به آن‌ها خدمت می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه شهید شوشتری یک انقلابی واقعی بود، خاطرنشان کرد: او هرگز تحت تاثیر قبیله گرایی قرار نگرفت و هرگز خود را در دسته‌جات گروه‌ها قرار نداد این تعبیر به حقی است که می‌گوییم شهید شوشتری و محمدزاده شهدای وحدت، امنیت و خدمت هستند.

قالیباف افزود: شهید شوشتری هم می‌توانست مانند خیلی‌های دیگر در این شرایط زندگی خود را ادامه دهد ولی او مناطق محروم را برای امنیت ملی انتخاب کرد، برای کارآمدی دین در اداره جامعه، برای این‌که یک خانواده در دورترین نقاط چتر امنیت را بر سر خود احساس کنند و به حق، خدا با شهادت پاداش شهید شوشتری و محمدزاده را داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص شهید محمدزاده نیز اظهار کرد: شهید محمدزاده در آغاز ورود به جنگ و جبهه در حوزه نیروی انسانی بود، اما در همان زمان نیز در زمان عملیات، اولین کسی را که در پشت خاکریز می‌دیدند، به قول بچه‌های جبهه، رجبعلی بود که آر پی جی می‌زد.

ادامه دارد…

منبع خبر

نوشته های مرتبط

ناصر ابوشریف: اگر به ارزش‌های‌مان بازگردیم دشمن نمی‌تواند کاری انجام دهد

پَرنیوز

28 بیمارستان و مرکز درمانی ارتش در خدمت بیماران کرونایی

پَرنیوز

کاشانی: تحریم اقتصاد فرانسه کمترین کار در پاسخ به اهانت مکرون است

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.