اخبار بین الملل

طرح کاهش حقوق مقامات رژیم صهیونیستی از جمله نتانیاهو به دلیل کرونا

به گزارش ایسنا، خبرگزاری معا اعلام کرد، انتظار می‌رود وزیر دارایی رژیم صهیونیستی امروز (پنج‌شنبه) پیش‌نویس طرحی مبنی بر کاهش ۱۰ درصدی حقوق وزرا، اعضای کنست و مقامات ارشد همچون رئیس رژیم، ناظر دولت، رئیس بانک مرکزی اسرائیل و قضات را توزیع کند.

این پیشنهاد در پی بحران اقتصادی است که با توجه به گسترش کرونا در ماه‌های اخیر بوجود آمده است.

طبق متن پیشنهادی که توسط سایت عبری واللاه منتشر شده است، این کاهش به عنوان بخشی از یک امر موقت تا پایان سال ۲۰۲۱ اجرا می‌شود.

در این پیشنهاد همچنین آمده است که صرف نظر از میزان کاهش، حقوق اعضای کنست و همچنین سایر مقامات در سال آینده به روز رسانی نخواهد شد.

بنا بر این گزارش، در سال جاری به دلیل کاهش تعداد کارگران فعال و همچنین کارگرانی که به ارتش رژیم صهیونیستی پیوسته‌  یا از کار اخراج شده‌اند، افزایش ناگهانی متوسط ​​دستمزد در اقتصاد وجود داشته است.

طبق پیش‌نویس قانون، این کاهش  با نرخ ۱۰ درصد حقوق برای مقامات ارشد، از جمله وزرا، معاونان وزرا، نخست وزیر، قضات، معاون رئیس بانک اسرائیل و دیگران اعمال خواهد شد و پس از آن برای تصویب به کنست ارائه می‌شود.

در لایحه دولت آمده است که کاهش دستمزدها با توجه به بحران کرونا و اوضاع اقتصادی ناشی از آن و به منظور مشارکت در بار اقتصادی تحمیل شده بر عموم مردم در اراضی اشغالی است.

به عنوان مثال، کل حقوق ماهیانه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم ۵۶.۳ هزار شکِل و حقوق ماهیانه وزیر فعلی ۵۰.۶ هزار شکِل است که طبق لایحه مذکور، در مجموع به ۴۵ هزار شکِل کاهش می‌یابد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

مقتدی صدر خطاب به ریاض: درهای مرقد پیامبر(ص) را به روی جهانیان باز کنید

پَرنیوز

برگزاری سومین دور مذاکرات لبنانی- اسرائیلی برای ترسیم مرزهای دریایی

پَرنیوز

کرملین: کشتن غلط، اما توهین به مذهب هم اشتباه است

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.