اخبار بین الملل

فریاد معترضان ضد سلطنت در خیابان‌های بانکوک

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، تظاهرکنندگان با وجود دستگیری ده‌ها نفر از معترضان و رهبران آن‌ها، استفاده از ماشین آب‌پاش و تعطیلی بخش زیادی از خط متروی بانکوک در تلاش برای مهار سه ماه فعالیت خیابانی، به اعتراض خود ادامه دادند.

معترضان در حالی که در باران ایستاده بودند و چترهای رنگی به دست داشتند، فریاد زدند: “دوستانمان را آزاد کنید”. برخی از آن‌ها تصاویر رهبران زندانی اعتراضات را در دست داشتند. وکلای تایلندی حقوق بشر گفتند دست‌کم ۸۰ معترض از ۱۳ اکتبر (۲۲ مهر) زندانی شده‌اند و ۲۷ نفر هم هنوز در بند هستند.

پلیس هیچ‌گونه حمله‌ای انجام نداده است. آن‌ها هنگامی که معترضان به سمت  بنای یادبود پیروزی و “آسوک”، دو مرکز مهم حمل و نقل بانکوک می‌رفتند، هیچ‌ اقدامی به منظور مداخله نداشتند. پلیس گفت حدود ۱۰ هزار نفر فقط در بنای یادبود پیروزی بوده‌اند.

سخنگوی پلیس بانکوک در یک کنفرانس خبری گفت: ما متعهد به حفظ صلح و نظم هستیم. به این منظور مقید به قانون، استاندارهای بین‌المللی و حقوق بشر هستیم.

با این وجود تظاهرکنندگان به منظور حفاظت در برابر هرگونه تلاش برای متوقف کردن آن‌ها با زور، در بین خود کلاه وعینک ایمنی توزیع می‌کردند.

در جریان تظاهرات ده‌ها هزار نفری مردم روز شنبه در نقاط متعدد در سراسر بانکوک، معترضان روی جاده پرچمی را نقاشی کردند که بر روی آن عبارت “جمهوری تایلند” نوشته شده بود. این نقاشی شبانه کشیده شده بود.

کاخ سلطنتی تایلند واکنشی به اعتراضات نشان نداده است.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

توافق تقریبی بر سر پست‌های حاکمیتی؛ لیبی به پایان دوره گذار نزدیک می‌شود

پَرنیوز

وقوع انفجار و دستگیری باند داعش در کرکوک

پَرنیوز

چین و واتیکان توافقنامه تاریخی خود را تمدید کردند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.