اخبار بین الملل

لاوروف: چشم‌اندازی برای تمدید پیمان “استارت جدید” نمی‌بینیم

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در گفت‌وگو با سه شبکه رادیویی روسیه امروز، چهارشنبه اظهار کرد: شخصا هیچ افقی برای تمدید معاهده امضا شده در سال ۲۰۱۱ نمی‌بینم. مسؤولان روس که در این باره با طرف آمریکایی مذاکره می‌کنند همین موضع‌گیری را دارند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه تاکید کرد: مسکو هرگز از مذاکرات مربوط به تمدید معاهده خارج نخواهد شد، ما تنها می‌توانیم توضیح دهیم که انجام مذاکره براساس هشدارهای نهایی جایز نیست.

لاوروف بر آمادگی روسیه برای ادغام دو نوع از سلاح‌های جدید پنج‌گانه در چارچوب پیمان جدید تاکید کر، و گفت: توافقنامه با چارچوب کنونی شامل موشک‌های بالستیک قاره‌پیما و موشک‌های شلیک شده از زیردریایی و موشک‌های استراتژیک می‌شود.

او درباره پیشنهاد آمریکا درباره تعلیق موقت زرادخانه‌های اتمی از سوی آمریکا و روسیه گفت: اگر آمریکا خواهان ادغام سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی در این توافق است باید در درجه اول این موشک‌ها را از اروپا بیرون ببرد.

معاهده “استارت جدید” آخرین توافقنامه جاری بین روسیه و آمریکا در زمینه کاهش زرادخانه سلاح‌های استراتژیک بعد از خروج یکجانبه آمریکا از پیمانه موشک‌های هسته‌ای میان‌برد و کوتاه‌برد و توافقنامه آسمان باز است. 

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

درخواست از اسلام آباد برای تعیین فرستاده ویژه در کشمیر

پَرنیوز

جهاد اسلامی هشدار داد: درصورت شهادت الاخرس، تل آویو را موشک باران می‌کنیم

پَرنیوز

انتشار وصیتنامه اسیر ماهر الاخرس/ اعتصاب غذای خانواده او

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.