اخبار فرهنگی

مجوز ساخت دومین واکسن کرونا توسط پوتین صادر شد

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، ولادمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه 14 اکتبر در جلسه هیات دولت اعلام کرد که مجوز ساخت دومین واکسن ویروس کرونا را صادر کرده است.

پوتین پیش‌تر وعده داده بود که کشورش به زودی دومین واکسن کووید-19 را ثبت و کار تولید آن‌را آغاز کند. نام واکسن جدید که قرار است توسط مرکز تحقیقاتی «وکتور» ساخته شود، Epi Vac Corona خواهد بود.

این در حالی است که روسیه پیشتر از تولید نخستین واکسن ویروس کرونا به نام «اسپوتنیک V» خبر داده بود. قرار است واکسن اسپوتنیک از اواخر ماه اکتبر یا اوایل ماه نوامبر به صورت گسترده در روسیه پخش و مورد استفاده قرار گیرد.

کریل دیمیتریف، رئیس صندوق سرمایه‌گذاری روسیه در گفتگو با رسانه‌های روس ابراز امیدواری کرد که این واکسن از اوائل ماه نوامبر در دیگر کشورها از جمله خاورمیانه نیز مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش یورونیوز، دولت روسیه در حالی از ثبت دومین واکسن کرونا خبر می‌دهد که پیشتر برخی کشورهای اروپایی نسبت به ایمن بودن این واکسن ابراز تردید کرده‌اند.

نوشته های مرتبط

روش عجیب یک مرد برای مبارزه با نابرابری جنسیتی

پَرنیوز

بهشت یاقوت های قرمز

پَرنیوز

نامه رؤسای دانشگاه‌‌های علوم پزشکی به رهبر انقلاب

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.