اخبار فرهنگی

مصائب ۱۷۰ دانش آموز در روستای گواتامک خاش

به گزارش «تابناک»، به نقل از «فرارو»، گواتامک یک روستای کوچک در بخش ایرندگان شهرستان خاش در استان سیستان و بلوچستان است و بر اساس سرشماری انجام شده در سال ۹۵ حدود ۶۱ خانوار و ۲۱۳ نفر جمعیت دارد.
انتشار یک ویدیو از وضعیت دردناک دانش آموزان روستای گواتامک و حضور یک معلم برای آموزش ۱۷۰ دانش‌آموز در یک کانکس واکنش‌های مختلفی را در فضای مجازی به همراه داشت.

یک بانوی خیر به تهیه یک ویدئو خبری از وضعیت مدرسه گواتامک خاش پرداخته و در مصاحبه با خانم معلم این مدرسه وضعیت دردناک دانش آموزان و مدرسه را به تصویر کشید

تمامی دانش آموزان می توانند از یک کانکس به عنوان کلاس در استفاده کنند و این در حالی است که این مدرسه حدود ۱۷۰ دانش آموز دارد و یک کلاس درسی در کانکس ۱۵ متری در یک منطقه کوهستانی با آب و هوای سرد جوابگوی این دانش آموزان نمی‌باشد و تعدادی از دانش آموزان کلاس درس خود را در خارج از کانکس در هوای آزاد و یا در یکی از اطاق‌های مسجد برگزار کنند.

ویدئو  مدرسه در روستای گواتامک خاش با هدف جلب نظر خیرین برای مشارکت در ساخت یک فضای آموزشی مناسب و استاندارد برای دانش آموزان منتشر شده است.

واکنش آموزش و پرورش به انتشار ویدئویی از وضعیت مدرسه در روستای گواتامک خاش 

اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان در خصوص انتشار ویدئویی از یکی از مدارس شهرستان خاش توضیحاتی ارائه کرد.

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اعلام کرد: در پی انتشار ویدئویی از یکی از مدارس شهرستان خاش در فضای مجازی، سایت‌ها و کانال‌های خبری که توسط بانوی خیری تهیه و منتشر شده است، به اطلاع می‌رساند این مدرسه در روستای گواتامک بخش ایرندگان شهرستان خاش از جمله مدارس غیردولتی در طرح خرید خدمات آموزشی است که دارای دو نیرو در قالب همین طرح و ۸۰ نفر دانش آموز می‌باشد.

فضای یکی از کلاس‌ها کانکس تعبیه شده و کلاس دیگر آن در یکی از اتاق‌های مسجد روستا دایر شده است. آنچه در تصاویر تهیه شده در این ویدئو مشاهده می‌شود حضور دانش‌آموزان در بیرون از کلاس درس به منظور دریافت لوازم التحریر اهدایی از سوی بانوی خیری است که این ویدئو را با هدف جلب مشارکت خیرین نیک اندیش برای ساخت فضای آموزشی استاندارد تهیه نموده است.

شایان ذکر است در مراحل مختلفی خیرین گرامی با هدف ساخت فضای آموزشی برای دانش آموزان این روستا ورود پیدا کرده اند، اما به دلیل صعب‌العبور بودن مسیر و دشواری‌های خاص راه‌های مواصلاتی موفق به این مهم نشده‌اند.

خوشبختانه اخیراً خیر محترمی با نگاهی جهادی و نیک اندیشان موافقت نموده تا با نظارت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان و حضور پیمانکاران بومی در فرآیند احداث فضایی مناسب و استاندارد برای دانش آموزان این روستا مشارکت نماید.

 

در ادامه به فیلم مرتبط با این مدرسه اشاره شده است: 

 

نوشته های مرتبط

چگونه با شوهر خسیس رفتار کنیم؟

پَرنیوز

تشکیل «پرونده‌ی شخصیت» چه کمکی به متهم و بزه دیده می کند؟

پَرنیوز

آیا ویروس کرونا خطرناک‌تر شده است؟

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.