اخبار اقتصادی

نهاد قیمت گذاری خودرو تغییر می‌کند؟

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، علی جدی اظهار کرد: موضوع قیمت گذاری در شورای رقابت فرمول خاصی نداشت و خودروساز‌ها نیز اکثرا به این موضوع معترض بودند. از طرفی قیمت گذاری به تاخیر می‌افتاد و بازار متشنج می‌شد لذا ما در کمیسیون پیش بینی کردیم براساس روش قیمت گذاری و تعیین قیمت‌ها که قیمت گذاری کالا‌های تولید داخل را انجام می‌دهد، شورای رقابت هم با این فرمول قیمت گذاری کند.

وی تاکید کرد: قرار نیست نهاد قیمت گذاری از شورای رقابت به سازمان حمایت تغییر کند؛ بلکه طبق مصوبه کارگروه کمیسیون در جریان طرح ساماندهی خودرو مقرر شده فرمول هیات تعیین قیمت‌ها که سازمان حمایت هم از آن استفاده می‌کند توسط شورای رقابت به کار گرفته شود.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پیش از این با نحوه قیمت گذاری قبلی شورای رقابت خودروساز می‌گفت ما انگیزه تولید نداریم، لذا عرضه به صورت قطره چکانی اتفاق می‌افتاد بنابراین ما گفتیم براساس فرمول هیات تعیین قیمت‌ها قیمت گذاری شود، اما این که نهاد قیمت گذاری تغییر کرده باشد درست نیست و بد جا افتاده است.

منبع خبر

نوشته های مرتبط

علت کمبود روغن نباتی در بازار به روایت یک مسئول

پَرنیوز

واکنش وزیر اسبق اقتصاد به مخالفت دولت با یارانه سوم

پَرنیوز

واکنش وزیر اسبق اقتصاد به مخالفت دولت با یارانه سوم

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.