اخبار سیاسی

ویس کرمی: مردم به سفر نروند

مهرداد ویس کرمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور گفت: در وهله اول برای مقابله با گسترش بیشتر ویروس دولت باید محدودیت‌هایی را اعمال کرده و مشخصا در ادارات برای اعمال محدودیت‌ها سختگیری‌های لازم را داشته باشد. باید تجمعات و مراسم‌های عمومی ممنوع شده و ضدعفونی در معابر به خصوص ادارات و مکان‌های عمومی صورت گیرد.

وی ادامه داد:‌ بار اصلی کرونا بر دوش مردم افتاده است. باید مراقب باشند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند که اگر این اتفاق رخ ندهد هیچ دولتی نمی‌تواند جلوی ویروس را بگیرد. متأسفانه شاهد رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی هستیم. مردم در تجمعات و مکان‌های عمومی حضور گسترده دارند که آخرین نمونه آن تجمع برای فوت مرحوم شجریان بود. مردم برای تکریم مرحوم شجریان می‌توانستند از دور فاتحه‌ای خوانده و احساسات‌شان را نشان دهند نه اینکه تکریم ایشان به قیمت جان دیگران تمام شود. ما همه در مقابل یکدیگر مسئول هستیم. یادمان نرود که کادر درمان هم توانی دارد و خسته شده است.

این نماینده مجلس با تأکید بر اینکه دولت باید حق و حقوق کادر درمان را به موقع پرداخت کند، گفت:‌ حداقل نباید کادر درمان دغدغه معیشت و زندگی داشته باشند، حتی باید به آن‌ها مبالغی در قالب تشویقی هم داده شود. آن‌ها کسانی هستند که این روزها بار اصلی کرونا را به دوش می‌کشند. باید تمامی این موارد را به مردم گوشزد کرد و آن‌ها به احساس مسئولیت برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی برسند. به زور و اجبار نمی‌توان مردم را وادار به کاری کرد.

ویس کرمی در پایان گفت:‌ از مردم درخواست داریم که از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند. درباره سفرهای ضروری هم تا حد امکان از انجام آن صرف نظر کرده مگر اینکه کار به اضطرار کشیده شود. باید تمامی مراقبت‌ها صورت گیرد تا در نهایت دارو و واکسن کرونا ساخته شود و سیستم بدنی مردم نسبت به این ویروس مقاوم گردد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

عراقچی: منتظر پاسخ طرفهای مناقشه قره باغ به طرح تهران هستیم

پَرنیوز

عراقچی: ایران و روسیه رویکردهای مشترکی در خصوص مناقشه «قره باغ» دارند

پَرنیوز

قالیباف در مجلس قرنطینه است

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.