اخبار بین الملل

پامپئو، ریاض را به عادی سازی با رژیم صهیونیستی دعوت کرد

به گزارش ایسنا،‌ به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در استقبال از فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی در افتتاحیه اولین جلسه مذاکرات استراتژیک آمریکا- عربستان از این کشور خواست مانند دو همسایه‌اش بحرین و امارات اقدام به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی کند.

پامپئو گفت: عادی سازی روابط اسرائیل با امارات و بحرین به شکل گسترده در اهداف مشترک ما برای “برقراری ثبات و امنیت” منطقه‌ای سهیم خواهد بود.

پامپئو خاطرنشان کرد: در این دیدار توافقنامه اسرائیل با دو کشور خوزه خلیج فارس را بررسی کردیم. این کشورها به خوبی می‌دانند که نیاز به این همکاری منطقه‌ای برای مقابله با نفوذ ایران و تقویت شکوفایی ضروری است و امیدواریم عربستان نیز عادی سازی روابط با اسرائیل را بررسی کند.

وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد: با همتای سعودی امنیت مشترک و تقویت همکاری نظامی با عربستان را بررسی کردیم و دولت ترامپ از امنیت و ثبات شرکای ما در خلیج فارس حمایت کرد در حالی‌که هیچ دولت دیگری چنین کاری نکرد.

پامپئو تاکید کرد: مسائل منطقه‌ای و امنیتی و مواضع ایران را بررس کردیم.

وزیر خارجه عربستان نیز تاکید کرد که با همتای آمریکایی تقویت روابط در زمینه‌های امنیتی و اقتصادی را بررسی کرده است.

او گفت: ما در مقابله با تروریسم و مقابله با ایران جدی هستیم.

امروز مذاکرات استراتژیک عربستان و آمریکا در واشنگتن به ریاست وزیران خارجه آمریکا و عربستان شروع شد. این مذاکرات روی اقتصاد و همکاری بین دو کشور در زمینه انرژی متمرکز است.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

کابینه امارات “معاهده سازش با رژیم صهیونیستی”‌را تصویب کرد

پَرنیوز

رهبر انصارالله: آمریکا و صهیونیست‌ها می‌خواهند ما امت برده باشیم

پَرنیوز

تشکیلات خودگردان فلسطین پیگیر وضعیت سلامتی عریقات

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.