اخبار بین الملل

پایان روند تبادل اسرا میان دولت مستعفی و انصارالله

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری الجزیره، هواپیمای صلیب سرخ حامل ۱۰۴ تن از مجموع ۲۰۰ زندانی انصارالله که در اسارت دولت مستعفی یمن بودند، وارد صنعا شد. در شهر مارب هم بیش از ۲۰۰ تن از بازداشت شدگان در نزد انصارالله مورد استقبال اهالی این شهر قرار گرفتند.

عملیات تبادل اسرا بخشی از توافقنامه استکهلم است که دسامبر ۲۰۱۸ میان انصارالله و دولت مستعفی به امضا رسید.

کمیته بین المللی صلیب سرخ این عملیات را بزرگترین عملیات در نوع خود از زمان جنگ یمن توصیف و ابراز امیدواری کرد که در آینده بازداشتی های بیشتری آزاد شوند.

ماجد فضائل، عضو کمیته دولتی امور اسرا گفت، دور بعدی مذاکرات پیرامون تبادل اسرا اواخر سال جاری انجام خواهد شد و عملیات بعدی تبادل اسرا شامل چهار تن از رهبران دولت مستعفی از جمله برادر منصور هادی، رئیس جمهوری دولت مستعفی خواهد بود.

محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله هم در توییتی نوشت، مذاکرات برای آزادی بقیه اسرا تا آزادی همه اسیران و بازداشتی ها ادامه خواهد داشت.

دو طرف در سال ۲۰۱۸ توافق کردند که ۱۵۰۰۰ زندانی را مبادله کنند و زمینه را برای مذاکرات سیاسی با هدف پایان دادن به درگیری ها فراهم کنند اما تاکنون پیشرفت کمی در این خصوص حاصل شده است.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

کوبا: تحریم‌های آمریکا در سال گذشته بیش از ۵.۵ میلیارد دلار خسارت داشته است

پَرنیوز

مصر: حضور ترکیه در سوریه تمام منطقه را متضرر می‌کند

پَرنیوز

مادورو از مجلس کشورش خواست ازدواج همجنس‌گرایان را بررسی کند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.