اخبار بین الملل

پس از ۷۰ سال نخستین اعدام فدرالی در آمریکا انجام می‌شود

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، لیزا مونتگومری در سال ۲۰۰۴ به قتل محکوم شد و حالا نخستین فردی است که پس از ۷۰ سال اعدام فدرالی علیه وی انجام می‌شود.

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای آورده است، مونتگومری که به خفه کردن یک زن باردار در میزوری محکوم شده با تزریق ماده سمی در ایندیانا اعدام می‌شود.

در ۲۰۰۷، دادگاه منطقه ای در آمریکا در میزوری این زن را به مرگ محکوم کرد اما وکیل وی گفت که موکلش مستحق زندگی است چون از نظر روانی مشکل دارد و در کودکی مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

آخرین زنی که توسط دولت آمریکا اعدام شد، “بونی هدی” بود که در اتاق گاز در ۱۹۵۳ در میزوری اعدام شد.

وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه همچنین اعلام کرد، قرار است ۱۰ دسامبر براندون برنارد نیز بابت همدستی در قتل دو جوان در ۱۹۹۹ اعدام شود.

این دو اعدام، هشتمین و نهمین اعدام فدرالی هستند که در ۲۰۲۰ انجام می‌شوند.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به وقفه ۱۷ ساله اعدام‌های فدرالی در ژوئیه سال جاری میلادی و پس از آن پایان داد که سال گذشته میلادی اعلام کرد اداره زندان‌های آمریکا در حال تغییر یک پروتکل جدید تک دارویی برای اعدام‌ها با تزریق ماده سمی است؛ پیشتر از ترکیب سه ماده سمی برای اعدام استفاده می‌شد که آخرین آن در ۲۰۰۳ بود.

این پروتکل جدید بار دیگر چالش های حقوقی طولانی مدتی را درباره تزریق ماده سمی به محکومان احیا کرد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

ترکیه: در اعزام نیرو به قره‌باغ در صورت درخواست باکو تعلل نخواهیم کرد

پَرنیوز

ترامپ: نمی‌توان اجازه داد “کامالا هریس” بانوی اول آمریکا شود

پَرنیوز

واکنش باکو به اظهارات پاشینیان درباره نبود راه‌حل دیپلماتیک در قره‌باغ

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.