اخبار بین الملل

پکن به واشنگتن: ارتش چین قاطعانه از تمامیت ارضی کشور دفاع خواهد کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ژانگ چونهویی، سخنگوی فرماندهی شرقی چین در بیانیه‌ای گفت: ارتش چین ناوشکن یواس‌اس بری را روز چهارشنبه به هنگام آنچه نیروی دریایی آمریکا آن را یک “گذر معمول از تنگه تایوان” می‌نامد، دنبال کرد و زیر نظر داشت.

چین، تایوان را یکی از استان‌های خود سر می‌داند که حتی اگر لازم شود با زور باید با سرزمین چین مجددا متحد شود. از سوی دیگر، دولت آمریکا اخیرا حمایت‌های خود از تایوان را که آن را یک پایگاه دموکراتیک مهم تلقی می‌کند، افزایش داده است.     

پکن، واشنگتن و تایپه را به “تبانی” نسبت به اعلام استقلال رسمی این جزیره متهم کرده و اخیرا برای قدرت‌نمایی فعالیت‌های نیروی هوایی در نزدیکی تایوان را افزایش داده است.

منابع آگاه روز چهارشنبه اعلام کردند، کاخ سفید در تلاش است تا تجهیزات نظامی پیشرفته از جمله پهپادهای ام‌کیو-۹ و سیستم دفاع موشکی ساحلی به تایوان بفروشد؛ اقدامی که باعث تشدید تنش‌ها در روابط میان چین-آمریکا خواهد شد.

ژانگ گفت: آمریکا باید از اظهارات و اقدامات تحریک‌آمیز خود در تنگه تایوان دست بردارد. ارتش چین قاطعانه از تمامیت ارضی این کشور دفاع خواهد کرد و صلح و ثبات را در تنگه تایوان حفظ می‌کند.

وزارت دفاع تایوان در بیانیه‌ای جداگانه گفت: ناوشکن یواس‌اس بری در جهت شمال از این تنگه عبور کرد و نیروهای دفاعی تایوان این ناو را تحت نظر داشتند. شایان ذکر است که وضعیت عادی و نرمال است.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

سفیر روسیه در واشنگتن: به استقرار سلاح‌های آمریکایی در آسیا و اقیانوس آرام پاسخ می‌دهیم

پَرنیوز

تلاش آمریکا برای تبدیل روسیه به یک “شریک دوست”

پَرنیوز

آغاز مجمع عمومی حزب کمونیست چین و احتمال رونمایی از “چشم انداز ۲۰۳۵”

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.