اخبار بین الملل

گاف ترامپ درباره ماکرون

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری فرانس ۲۴، خطای دونالد ترامپ، رئیس جمهوی آمریکا در پایین آوردن رتبه و مقام ماکرون در حد نخست وزیر فرانسه در جریان سخنرانی در یک کارزار در میشیگان صورت گرفت.

ترامپ در حال صحبت درباره توافق تجاری قدیمی “نفتا” با کانادا و مکزیک برای حامیانش بود که آن را توافق بدی برای آمریکا دانست و بر مذاکره مجدد درباره این توافق تاکید کرد که به یکباره حرفش را به سمت ماکرون و توافق تغییرات آب و هوایی پاریس تغییر داد.

رئیس جمهوری آمریکا که علوم مربوط در گرم شدن زمین را زیر سوال برده و در ۲۰۱۷ از این توافق جهانی خارج شد، اعلام کرد که این توافق برای مشاغل آمریکایی هزینه بردار است.

وی افزود: شما می‌دانید من چه چیز دیگری را متوقف کردم؟ خوب توافق محیط زیستی پاریس است. من امانوئل ماکرون، “نخست وزیر فرانسه” را خیلی دوست دارم. اما خوب باید بگویم این توافق چه کاری انجام می‌دهد؟ این توافق به خوبی کار نمی‌کند. من میلیون‌ها دلار برای شما صرفه جویی کردم که دیگران نکردند. من گفتم که این توافق یک فاجعه است و آنها می‌خواستند ثروت ما را ببرند.

ترامپ روابط خوبی با ماکرون داشته اما این روابط در طول این سال‌ها سرد شده است به ویژه زمانیکه ماکرون دست ترامپ را به سختی فشرد، به طوریکه جای انگشتش روی دست ترامپ باقی ماند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

سفیر روسیه در واشنگتن: به استقرار سلاح‌های آمریکایی در آسیا و اقیانوس آرام پاسخ می‌دهیم

پَرنیوز

تلاش آمریکا برای تبدیل روسیه به یک “شریک دوست”

پَرنیوز

آغاز مجمع عمومی حزب کمونیست چین و احتمال رونمایی از “چشم انداز ۲۰۳۵”

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.