اخبار بین الملل

گزارش صلیب سرخ جهانی از آزادسازی بازداشت شدگان جنگ یمن

به گزارش ایسنا، به نقل از کمیته بین‌المللی صلیب سرخ از ژنو، طی بزرگترین عملیات در نوع خود در جریان پنج سال و نیم جنگ، بیش از ۱۰۰۰ نفر که در رابطه با مخاصمه یمن بازداشت­ شده­‌اند توسط کمیته بین­‌المللی صلیب سرخ به منطقه مبدأ یا کشورهای خود بازگردانده خواهند شد.

این سازمان گزارش‌هایی از جریان آزادسازی و انتقال بازداشت­شدگان مخاصمه یمن به رسانه­ها ارائه خواهد داد.

این عملیات آزادسازی نتیجه گفتگوهای ماه گذشته در مونترو، سوئیس است که بر پایه توافق به دست آمده در استکهلم در اواخر سال ۲۰۱۸ انجام شد. نقش کمیته بین­‌المللی صلیب سرخ در عملیات آزادسازی، نقش یک میانجی بی­طرف در انتقال بازداشت­‌شدگان سابق است.

کمیته بین­‌المللی صلیب سرخ از بازداشت­‌شدگان مصاحبه­‌های تک به تک و معاینه پزشکی انجام داده است تا از خواست آنها برای بازگشت به خانه و سلامتی لازم برای انجام این کار اطمینان حاصل کند. همچنین کمیته بین­‌المللی صلیب سرخ لباس، مواد بهداشتی و پول حمل و نقل به خانه را نیز در اختیار بازداشت­‌شدگان قرار خواهد داد.

کمیته بین­‌المللی صلیب سرخ تجهیزات حفاظت فردی در هواپیماها و فرودگاه توزیع می­‌کند و تمهیدات فاصله­‌گذاری اجتماعی را جهت حفاظت در برابر انتقال کووید ۱۹ انجام خواهد داد.

کارکنان درمانی و داوطلبان از جمعیت هلال احمر یمن و مقامات جمعیت هلال احمر سعودی در فرودگاه­ها و در پروازها در مواردی از جمله کمک به بازداشت­‌شدگان ناتوان در سوار شدن و خروج از هواپیماها و ارائه خدمات اورژانس، در این عملیات به کمک­‌رسانی خواهند پرداخت.

انتهای پیام

نوشته های مرتبط

توافق طرف های درگیر در لیبی بر سر بازگشایی راههای زمینی و هوایی

پَرنیوز

امید ترکیه برای حل اختلاف مدیترانه شرقی و دریای اژه از طریق گفت‌وگو

پَرنیوز

حبس وزیر دفاع سابق مکزیک در ایالات متحده

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.