اخبار بین الملل

گفت‌وگوی عون و شنکر درباره مذاکرات ترسیم مرزها بین بیروت و تل‌آویو

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه الشرق الاوسط، دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه شامگاه جمعه با میشل عون، رئیس جمهوری لبنان در بیروت دیدار و گفت‌وگو کرد.

طبق این گزارش، دو طرف در این دیدار درباره ترسیم مرزهای دریایی میان لبنان و رژیم صهیونیستی و نقش میانجیگری آمریکا گفت‌وگو کردند.

شنکر در این دیدار بر تداوم نقش میانجیگرانه کشورش در مذاکرات میان لبنان و رژیم صهیونیستی درباره ترسیم مرزهای دریایی میان دو طرف تأکید کرد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که این مذاکرات در سریع‌ترین زمان ممکن با موفقیت انجام شده و نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد.

در مقابل میشل عون نیز اظهار کرد: لبنان برای دستیابی به راه حل‌های معقول در مذاکرات بسیار به نقش میانجیگری آمریکا متکی است و این نقش می‌تواند منجر به غلبه بر دشواری‌هایی شود که مانع ادامه روند مذاکره با اسرائیل می‌شوند.

بعد از چند سال از میانجیگری آمریکا، چهارشنبه در مقر نیروهای حافظ صلح سازمان ملل(یونیفل) در ناقوره در جنوب لبنان، نخستین دور مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی میان لبنان و رژیم صهیونیستی با نظارت واشنگتن برگزار شد.

اولین جلسه بیش از یک ساعت طول کشید، که با اظهارات هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در لبنان، دستیار وزیر خارجه ایالات متحده در امور خاور نزدیک، رئیس هیئت لبنان و رئیس هیئت اسرائیلی همراه بود.

این جلسه به دور از حضور رسانه‌ها و تحت نظارت سازمان ملل و با میانجیگری آمریکا برگزار شد و لبنان با گرفتن هرگونه عکس یادگاری از این جلسه مخالفت کرد.

لبنان و رژیم صهیونیستی اوایل ماه میلادی کنونی به توافقی درباره آغاز مذاکرات با نظارت سازمان ملل در شهر مرزی ناقوره دست یافتند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

پاشینیان: در حال حاضر راه حل دیپلماتیک برای قره‌باغ وجود ندارد

پَرنیوز

پیش‌بینی وزیر اسرائیلی درباره توافق عادی‌سازی دیگر پیش از انتخابات آمریکا

پَرنیوز

استولتنبرگ: ادغام اس-۴۰۰ ترکیه در سامانه‌های دفاع هوایی ناتو ممکن نیست

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.