اخبار فرهنگی

یکجانبه‌گرایی آمریکا تهدید واقعی حقوق بشر است

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، محمد زارعیان روز چهارشنبه در نشست کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد که با حضور میشل باشله کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.

وی افزایش یکجانبه‌گرایی را یک تهدید واقعی جهانی برای حمایت و ارتقای حقوق بشر دانست و افزود: تاثیر و دامنه اقدامات اجباری یکجانبه غیرقانونی که به مردم ایران تحمیل شده است، حتی در زمان شیوع بیماری همه‌گیری تشدید شده است.

نماینده ایران در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد ادامه داد: دولت آمریکا منافع سیاسی شهروندان ایران را به ویژه آسیب‌پذیرترین آنها از جمله زنان، کودکان، افراد مسن و افرادی که نیاز به مراقبت های پزشکی دارند، هدف قرار داده است. این چیزی جز تروریسم اقتصادی نیست.

زارعیان با ابراز تاسف از اقدامات یکجانبه آمریکا تاکید کرد: ده‌ها میلیون نفر در سراسر جهان تحت اقدامات اجباری یک جانبه قرار گرفته اند اما توجه لازم به این جنایت و نسل‌کشی ناشی از نقض گسترده حقوق بشر نشده است.

وی در این نشست از کمیسر عالی حقوق بشر این سوال را مطرح کرد که «آیا راهی وجود دارد که صدای قربانیان بی‌گناه اقدامات یکجانبه اجباری شنیده و مصائب آنها جبران شود؟»

در این نشست که به صورت مجازی برگزار شد کمیسر عالی حقوق بشر از ژنو مشارکت کرده بود، کشورهای مختلف نقطه نظرات خود را درباره حقوق بشر و انتظاراتی که از کمیساریا و شورای حقوق بشر دارند، برشمردند و سوالات خود را از این مقام سازمان ملل متحد پرسیدند.

باشله هم در پایان با یک جمع بندی کلی به سوالات مطرح شده پاسخ داد.

نوشته های مرتبط

دستور عجیب روحانی در روز‌های عجیب/ به جای گلایه استعفا بدهید! ‏/ سفر وتبعات خسارت‌بار کرونا

پَرنیوز

مرگ مشکوک اعضای یک خانواده در مشهد

پَرنیوز

دستگیری عاملان اصلی نزاع دسته جمعی در بهمئی

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.