اخبار فرهنگی

۲ اسپانیایی در حرم مطهر رضوی مسلمان شدند

به گزارش تابناک، سیدمحمد جواد هاشمی نژاد در گفتگو با ایرنا افزود: پیش از شیوع کرونا برخی زائران خارجی که تمایل به مسلمان شدن داشتند، با حضور در حرم مطهر رضوی و مرکز ارایه خدمات به زائران غیرایرانی طی مراسمی مسلمان می‌شدند، اما بعد از شیوع کرونا این وضعیت تغییر کرد.

وی ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌ها برای حضور زائران در حرم مطهر رضوی، ترویج فرهنگ رضوی از طریق برنامه‌های تبلیغی مختلف مرکز امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی به زبان‌های گوناگون از طریق برگزاری وبینار و استفاده از نرم‌افزار‌های مختلف دنبال شد.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: تجربه جدید مرکز امور زائران غیرایرانی در امر تبلیغ از طریق فضای مجازی موجب برقراری ارتباط با طیف گسترده‌تری از مخاطبان شد و حضور آنان از کشور‌های مختلف در برخی برنامه‌ها به بیش از ۱۰ هزار نفر رسید.

وی افزود: در این راستا دو اسپانیایی که پیش از این مطالعاتی در زمینه اسلام داشتند، با شرکت در برنامه‌های تبلیغی این مرکز، شوق بیشتری برای گرایش به اسلام پیدا کرده و مسلمان شدند.

هاشمی نژاد ادامه داد: از زمانی که بخشی از صحن‌ها و اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی گشایش یافته، شاهد حضور زائران غیرایرانی از کشور‌های مختلف عربی، شبه قاره هند و افغانستان در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) هستیم، اما عمده آن‌ها مقیم ایران هستند و به دلیل محدودیت‌های رفت و آمد مسافر خارجی کمتر در حرم مطهر رضوی حضور پیدا کرده است.

وی گفت: برنامه‌های ویژه ایام پایانی ماه صفر این مرکز با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برای زائران خارجی برگزار شده است.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی افزود: در ایام عزاداری روز‌های پایانی ماه صفر، صحن کوثر حرم مطهر رضوی برای عزاداران هندوستانی، پاکستانی و افغانستانی در نظر گرفته شده تا مراسم عزاداری را طبق آداب و رسوم خود با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار کنند.

نوشته های مرتبط

چرا پرچم آذربایجان روی پل خدا آفرین بالا رفت؟

پَرنیوز

مدافع پرسپولیس به تیم فوتبال استقلال پیوست

پَرنیوز

فیفا: جام جهانی قطر با حضور تماشاگر خواهد بود

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.