اخبار سیاسی

بررسی روش‌های درمان کرونا با طب ایرانی در کمیسیون بهداشت

زهرا شیخی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه بنده به عنوان رئیس کمیته طب ایرانی گزارش در خصوص اثربخشی طب ایرانی در پیشگیری و درمان بیماری‌ها به خصوص بیماری کرونا ارائه دادم. در این گزارش به وضعیت جایگاه طب سنتی در ایران و جهان و جلسات برگزار شدهبا وزیر بهداشت و معاونانش اشاره شد. همچنین وضعیت دانشگاه‌ها ودانشجویان و حوزه‌های آموزشی و پژوهشی مرتبط با طب سنتی و ایرانی مورد رسیدگی قرار  گرفت. این گزارش پیشنهاداتی جهت ارتقای بحث طب ایرانی در آموزش و پرورش و درمان مورد اشاره قرار داد.

وی افزود: درباره بحث کرونا و ظرفیت‌های علمی دنیا و چگونگی مقابله با آن در ایران و دنیا بررسی‌های صورت گرفت و رئیس دفتر طب ایرانی و معاون او گزارش دقیقی درباره رسیدگی طب ایرانی و جایگاهش در دانشگاه‌های علوم پزشکی و میزان مقالات چاپ شده ارائه کردند. از ابتدای مهر 91 تاکنون حدود 2315 مقاله در پایگاه پژوهشی از دانشگاه‌های طب ایرانی قابل دسترس است.

به گفته شیخی در این جلسه کارآزمایی‌های بالینی در کرونا با رویکرد طب ایرانی نیز مورد رسیدگی قرار گرفت. 4 طرح پژوهشی ثبت شده و 19 کارآزمایی بالینی رسیدگی وبه اتمام رسیده که بر روی متغییرهای گوناگون تاثیر مثبت داشتند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

انتخابات۱۴۰۰ در شرایط کرونا چگونه برگزار شود؟

پَرنیوز

وزیرخارجه عربستان: از گفتگو میان ایران و آمریکا حمایت می‌کنیم

پَرنیوز

تشکیل اداره نظارت بر وکلا در قوه قضائیه مغایر با لایحه استقلال کانون‌های وکلا است

پَرنیوز

ارسال دیدگاه