اخبار سیاسی

برزگر: قرار گرفتن مسئولین در مقابل هم، به صلاح کشور نیست

عباس برزگر در گفت‌وگو با ایسنا در رابطه با موضوع “ضرورت همدلی در شرایط فعلی کشور” اظهار کرد: بحث همدلی و اتحاد در هر اجتماعی و اینکه تمام نیروها را برای کمک به هم و در یک جهت و با هر هدفی به کار گیریم، یکی از نکات مهم در هر جامعه‌ای است.

وی با اشاره به آیه “واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا” خاطرنشان کرد: خداوند در این آیه می‌فرماید که همگی به ریسمان الهی که همان ایمان به خداوند متعال است چنگ بزنید و متفرق نشوید. تفرقه و جدایی و صرف نیرو و انرژی‌ها جهت خنثی کردن یکدیگر خلاف همدلی و وحدت و خلاف مصالح کشور، نظام و اسلام است.

این کارشناس مسائل حقوقی تصریح کرد: در سطح جهانی شاهد هستیم که کشورهای اسلامی با هم اختلاف دارند و به جای اینکه نیروها و انرژی‌شان را در جهت امت واحد به کار گیرند، متاسفانه اینطور نیست و برخی با دشمن همکاری می‌کنند، بعضی با یکدیگر دشمن هستند، برخی بی تفاوت بوده و بعضی نیز با مسلمانان و کشورهای اسلامی دشمنی می‌کنند.

برزگر افزود: خواست دشمن این است که مسلمانان را تضعیف کند تا آنها با یکدیگر بجنگند و در دنیای امروز شاهد هستیم که لطمه‌های بزرگی به دنیای اسلام وارد شده که نتیجه تضعیف مسلمانان و کشورهای اسلامی، تقویت کفر و دشمنان اسلام و جوامع اسلامی است.

وی گفت: در بعد داخلی و درون کشور هم در سطح دیگری دقیقا همین نمود را دارد. اگر احزاب، مسئولین و شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی و مذهبی خدای ناکرده به جای همدلی، در مقابل یکدیگر قرار گیرند و به جای کمک به هم با هم دشمنی کرده و تفرقه و فتنه انگیزی کنند، به صلاح کشور، نظام و جامعه ایرانی نیست و همچنین به ضرر امت اسلامی خواهد بود.

این حقوقدان تاکید کرد: در حال حاضر این همه فشار از خارج به کشورمان وارد می‌شود و دشمنان از هر طیف و با هر هدف و امکاناتی علیه کشورمان هستند تا هر گونه صدمه تبلیغاتی، سیاسی، اقتصادی، نظامی و… که می‌توانند به ما وارد کنند و در تمام ابعاد دشمنی می‌کنند، بنابراین در چنین شرایط و جوی آنچه که می‌تواند مورد رضای خداوند باشد همدلی است.

برزگر در ادامه خاطرنشان کرد: البته همدلی به این معنا نیست که اگر کسی خیانت هم کرد بگوییم کارش درست است، اینگونه نیست و باید روشنگری کرد که روشنگری هم با در افتادن با یکدیگر و مبارزه با هم تفاوت دارد.

وی گفت: آنچه که مرضی خداوند متعال است و اهل بیت (ع) از ما به عنوان کشور اسلامی و شیعی انتظار دارند این است که باید سنت پیامبر(ص) و اهل بیت (ع) را سرلوحه کار خودمان قرار دهیم. ائمه طاهرین حتی با دشمنان خودشان هم با زبان خوش و ارشادی صحبت می‌کردند و اینگونه نبود که جامعه اسلامی را به سمت تفرقه سوق دهند و همیشه در جهت وحدت بوده‌اند.

این وکیل دادگستری با اشاره به سخنان رهبری، اظهار کرد: ایشان بارها در سخنانشان به دولتمردان، قوای سه‌گانه و مردم تذکر ناصحانه و پدرانه داده‌اند و همیشه دلسوزی کرده‌اند و اگر صحبتی می‌کنند در نهایت دلسوزی است و باید به فرمایشات ایشان با جان و دل گوش کنیم و در راستای فرمایش خداوند متعال که می‌فرماید “واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا” با هم در رسیدن به اهداف نظام مقدس اسلامی و انقلابمان وحدت و همدلی داشته باشیم.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

توییت سخنگوی شورای نگهبان به مناسبت سالروز تصویب قانون اساسی

پَرنیوز

رایزنی تلفنی هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا با ظریف

پَرنیوز

ارمنستان ترور محسن فخری‌زاده را محکوم کرد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه