اخبار بین الملل

ترامپ امروز در ایالت فلوریدا رای می‌دهد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا شخصا در وست پام بیچ، در نزدیکی عمارت مارالاگوی خودش رای خواهد داد. او سال گذشته سکونتگاه دائمی و ثبت‌نامی رای‌دهنده خود را از نیویورک به فلوریدا تغییر داد؛ ایالتی که پیروزی در آن برای ورود دوباره ترامپ به کاخ سفید حیاتی است.

در همین حال جو بایدن، رقیب دموکرات ترامپ و همسرش جیل امروز (شنبه) به ایالت مهم پنسیلوانیا سفر می‌کنند. باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در فلوریدا کمپینی انتخاباتی برگزار خواهد کرد که دومین حضور انتخاباتی او به نفع جو بایدن است. اوباما چهارشنبه به پنسیلوانیا رفته بود.

در شرایطی که ۱۰ روز از کارزارهای انتخاباتی آمریکا باقی مانده است، حدود ۵۳.۵ میلیون آمریکایی در رای‌گیری پیش از موعد شرکت کرده‌اند و ممکن است بالاترین میزان مشارکت رای‌دهندگان در انتخابات در بیش از یک قرن ثبت شود.

بسیاری از ایالت‌ها رای‌گیری پیش از موعد حضوری و رای‌گیری پستی را پیش از “روز انتخابات” گسترش داده‌اند و آن را راهی امن‌تر برای شرکت در انتخابات در دوران پاندمی کرونا می‌دانند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا شامگاه جمعه در جمع حامیانش در شهر پنساکولای فلوریدا گفت: من در اینجا رای خواهم داد!

نظرسنجی ها از پیشتازی ملی بایدن مقابل ترامپ حکایت دارند اما رقابت در ایالت‌های چرخشی که نتیجه انتخابات را رقم خواهند زد، بسیار نزدیک است. ترامپ پس از رای دادن به سه مورد از آن ایالت‌های حیاتی شامل کارولینای شمالی، اوهایو و ویسکانسین سفر خواهد کرد.

بایدن روی پنسیلوانیا تمرکز خواهد کرد، جایی که نظرسنجی‌ها از پیشتازی اندک او مقابل ترامپ حکایت دارند. نظرسنجی تازه رویترز – ایپسوس نشان می‌دهد، بایدن در این ایالت چهار درصد از ترامپ جلوتر است و این آمار از هفت درصدی که پیش از آن وجود داشت، کاهش نشان می‌دهد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی: آینده ما در خطر است

پَرنیوز

پیشنهاد جایزه ۵ میلیون دلاری آمریکا برای اطلاعات مربوط به دور زدن تحریم‌ها از سوی کره‌شمالی

پَرنیوز

توافق کشورهای عضو «آسه‌آن» و اتحادیه اروپا بر همکاری‌های استراتژیک

پَرنیوز

ارسال دیدگاه