اخبار سیاسی

نماینده رشت: ممنوعیت ورود و خروج در همه استان‌های کشور اعمال شود

محمدرضا احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اعمال محدودیت‌های سختگیرانه در دو هفته آینده در کشور برای قطع زنجیره شیوع کرونا گفت: کشته شدن بیش از ۴۵۰ نفر از هموطنان در روز تاسف آور است طبق برخی گزارش‌ها آمار مبتلایان و کشته‌ها در کشورمان از حد متوسط جهانی بیشتر شده که برای مقابله با آن باید همه مردم کمک کنند.

وی اضافه کرد: دولت تعطیلی دو هفته‌ای را برای قطع زنجیره کرونا در نظر گرفته که تصمیم خوبی است اما به جای آنکه استان‌ها به رنگ‌های مختلف تقسیم شده و اجازه ورود و خروج به برخی از آنها داده شود، باید ممنوعیت تردد در این مدت در تمامی کشور اعمال شده تا با این سختگیری بتوان جلوی شیوع بیشتر کرونا را گرفت.

این عضو مجمع نمایندگان استان گیلان یادآور شد: چند هفته گذشته که ممنوعیت تردد اعمال شده بود در استان گیلان اجازه خروج می‌دادند اما پلاک‌های غیربومی حق ورود به این استان‌ها را نداشتند این باعث می‌شود که باز هم زنجیره انتقال کرونا قطع نشود به همین دلیل به جای این کار باید ممنوعیت کلی ورود و خروج در تمامی کشور اعمال شده و مقداری سخت بگیریم تا جلوی اشاعه کرونا را بگیریم. ادارات و سازمان‌ها تعطیل می‌شود اما رفت و آمد در  استان‌ها وجود دارد که این درست نیست.

احمدی همچنین با اشاره به نقش رسانه‌ها برای آگاه بخشی مردم اظهار کرد: هرچقدر دولت جریمه‌هایی برای متخلفان کرونایی تعیین کند و محدودیت‌هایی هم ایجاد شود تا وقتی مردم نخواهند پروتکل‌ها را رعایت کنند هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد. از رسانه‌ها می‌خواهیم که فرهنگ سازی کرده و مردم رعایت کنند.

وی در پایان با تاکید بر لزوم حمایت از اقشار ضعیف جامعه همزمان با اعمال محدودیت‌ها گفت: برخی از مردم روزانه درآمد کسب می‌کنند پس اگر نتوانند در طول روز مشغول به کار باشند عملا با مشکل معاش و تامین خورد و خوراک مواجه می‌شوند پس دولت باید فکری به حال این قشر از جامعه بکند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

درآمد شرکت ملی نفت مشخص است

پَرنیوز

گران شدن مرغ هیچ توجیهی ندارد

پَرنیوز

تحلیل فعالی سیاسی از دوگانه اقتصاد و کرونا

پَرنیوز

ارسال دیدگاه