اخبار سیاسی

ادامه فعالیت کاری شوراهای حل اختلاف بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مرکز توسعه شورای حل اختلاف، حجت الاسلام و المسلمین هادی صادقی در خصوص پاسخگویی به مراجعه کنندگان اظهار کرد: شوراهای حل اختلاف در سراسر کشور باید به گونه‌ای برنامه ریزی کنند تا ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، بتوانند پاسخگویی روشن، صریح، به موقع و به حقی را به مراجعه کننندگان داشته باشند.

وی هم‌چنین با اشاره به بخشنامه‌ای که از سوی معاون اول قوه قضاییه صادر شده است، گفت: مدیران شوراهای حل اختلاف در هر استانی باید به صورتی برنامه‌ریزی کنند تا هم خدمت رسانی به مردم تعطیل نشود و هم جمعیت حاضر در هر مجتمع کاهش یابد به صورتی که در مناطق قرمز به حد یک سوم، در مناطق نارنجی ۵۰ درصد و در مناطق زرد به حد ۶۶ درصد برسد.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف افزود: نحوه دورکاری، مرخصی و حضور افراد در مجتمع‌ها، بر عهده مدیران هر یک از مجتمع‌ها در هر یک از استان‌ها خواهد بود.

صادقی در پایان با اشاره به آیه شریفه قرآن”ولیعفوا ولیصفحوا الا تحبون ان یغفرالله لکم” از گذشت و فضای همدلی مومنانه در ایام کرونا یاد کرد و گفت: با توجه به بیماری کرونا و رکود اقتصادی حاکم بر جامعه، باید مردم را به صلح و سازش و فضای همدلانه دعوت کرد و همکاران شوراهای حل اختلاف نیز به استفاده از ظرفیت‌های موجود در حل و فصل دعاوی در این برهه از زمان، با شرایط موجود، تشویق شوند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

زارعی: برای عبور از بحران‌ها نیازمند قرارگاه مرکزی مردم‌نهاد هستیم

پَرنیوز

دو اتحادیه دانشجویی «جبهه ضداستکباری در غرب» تشکیل می‌دهند

پَرنیوز

تجلیل جانشین وزیر دفاع از پرسنل نیروی دریایی ارتش

پَرنیوز

ارسال دیدگاه