اخبار سیاسی

انتخابات آمریکا هنوز دغدغه رسانه های جهان است

به گزارش ایسنا، روایت آلبرت کوچویی از اخبار مهم رسانه های جهان در روز یکشنبه (دوم آذر ماه ماه) به شرح زیر است:

همچنان انتخابات آمریکا بسیاری از رسانه های جهان را درگیر کرده است. 

«فایننشال تایمز» نوشته است: ترامپ در جنگ پس از انتخابات، همه شیوه‌های زمینی را سوزاند و باد هوا کرد.

«گاردین» نیز نوشته است: ترامپ، بیهوده، دل به آخرین ایستگاه برای به هم ریختن این نتیجه آرا بسته بود. جورجیا هم رای به جو بایدن داد.

«ایندیپندنت» گفته است: دیدار ترامپ با رهبران جمهوری‌خواه در کاخ سفید، برای آرای میشیگان، حاصل نومیدسازی برای رئیس‌جمهوری داشت.

«اکونومیست» نوشته است: پذیرفتن نتیجه نومیدساز انتخابات، بخش کلیدی دموکراسی است. ترامپ، این را ندانست؛ جمهوری‌خواهان باید آن را بفهمند.

«اکونومیست» در ادامه گفته است: با بیرون کشیدن نیروهای آمریکا در افغانستان و شیوع بیماری کووید_۱۹، رقابت‌های تولید واکسن این بیماری و بدهی کشورهای فقیر شاید از مهمترین چالش های جو بایدن باشد، اما مهم‌ترین چالش او باید رفتار آمریکا با چین باشد. البته اگر تا آن هنگام ترامپ، شکست خود را پذیرفته و تن به ترک کاخ سفید بدهد. ترامپ فناوری چین را تهدیدی برای آمریکا دانست و با آن جنگید و به گونه‌ای بر سر ارتباطات جی ۵ با متحدان اروپایی اش در ستیز بود. 

از سوی دیگر روزنامه‌ «لوفیگارو» در فرانسه و «اکونومیست» در انگلیس نگاهی به سال ۲۰۲۰ دارند. «لوفیگارو» در گزارشی با عنوان «۲۰۲۰ سال بی‌سر و سامانی و سیل بی امان کووید_۱۹» نوشته است: داستان بزرگ همه‌گیری، بی‌کاری تروریسم و تغییرات آب و هوایی بود و اینکه بسیاری از جوان‌ها احساس درماندگی و حتی بی‌بند و باری را تجربه کردند. تنها خلاقیت و تعهد آنها را مقاوم و ایستا ساخت.

«اکونومیست» نیز در این زمینه نوشته است: ۲۰۲۰ سالی که نبود هر آن چه می‌توانست باشد، به سال ۲۰۲۱ پرتاب کرد. المپیک ۲۰۲۰، اکسپو ۲۰۲۰ تنها فوتبال اروپا بود که توانست، رویای پرشور ماندن را زنده نگاه دارد.

* در حاشیه خبرها:

«ال پائیس»، روزنامه اسپانیایی نوشته است: تصور کنید که ۹۰۰ هزار کهکشان راه شیری را به یکدیگر در یک خط بچسبانید. این مقدار اندازه در ازای جهان هستی است. دانشمندان می‌گویند، در فضا اجرامی هستند که قابل دیدن نیستند، این یعنی که نور آنها قادر به رسیدن به ما نیست. پس عالم بزرگ‌تر از آن چیزی است که قادر به دیدن و اندازه‌گیری آن هستیم. تا سال ۱۹۲۰ تصور می‌شد کهکشان راه شیری در عالم یگانه است. اما تلسکوپ فضایی هابل نشان داد که چنین نیست. از این رو تا کشف ابزار قدرتمند دیگر برای دیدن عالم قادر به تخمین دقیق بزرگی آن نخواهیم بود.

انتهای پیام 

منبع خبر

نوشته های مرتبط

ظریف: شهادت در راه حق هنر مردان خداست و مجازات ظالمان سنت الهی است

پَرنیوز

سازمان سیا از اظهارنظر در خصوص ترور فخری‌زاده امتناع کرد

پَرنیوز

کدخدایی: ترور شهید فخری‌زاده نیازمند پاسخ قاطع و سریع است

پَرنیوز

ارسال دیدگاه