اخبار بین الملل

راهپیمایی اعتراضی سالانه در تایوان

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این راهپیمایی بزرگ از سوی گروه‌های کارگری برگزار شد و تمرکز اصلی آن بر روی تصمیم دولت تایوان برای کاهش محدودیت واردات گوشت خوک از آمریکا است.

حزب اصلی اپوزیسیون کومینتانگ تایوان نیز برای نخستین بار به حامیانش در این راهپیمایی اعتراضی ملحق شد.

تسای اینگ ون، رئیس جمهوری تایوان اوت سال جاری میلادی گفته بود، دولت از اول ژانویه ۲۰۲۱ اجازه واردات گوشت خوک آغشته به راکتوپامین و گوشت گاو با بیش از ۳۰ ماه ماندگاری را از آمریکا می‌دهد؛ راکتوپامین ماده‌ای افزودنی برای افزایش پرواربندی خوک‌ها است که در اتحادیه اروپا و چین ممنوع است.

در حالیکه این تصمیم از سوی دولت تایوان از سوی واشنگتن با استقبال روبرو شده و اقدامی در راستای از بین رفتن بن بست موجود بر سر راه توافق تجارت آزاد با آمریکاست، حزب اصلی اپوزیسیون تایوان به شدت مخالف این تصمیم است و آن را مایه نگرانی برای امنیت غذایی مردم پس از یکسری رسوایی‌ها در بین مقام‌های ارشد دولت می‌داند.

جانی چیانگ، رئیس این حزب از تسای اینگ ون خواسته تا مناظره‌ای تلویزیونی با وی درباره این مساله داشته باشد.

وی ادامه داد: خوک‌های تایوان راکتوپامین نمی‌خورند، آنوقت شما از مردم تایوان می‌خواهید تا این ماده را بخورند؟ اصلا این مساله برای شما اهمیتی دارد؟

دولت و حزب حاکم دموکراتیک مترقی تایوان که اکثریت را در پارلمان این کشور داراست،‌ می‌گویند که این تصمیم، کشور را در راستای هنجارهای بین‌المللی قرار می‌دهد و نه تنها تهدیدی برای سلامت مردم نیست بلکه به تقویت روابط تایوان و آمریکا منجر می‌شود.

حزب حاکم تایوان که پیشتر مخالف راکتوپامین بود، حالا حزب اپوزیسیون را به اشاعه اخبار جعلی درباره این مساله و تلاش برای ترساندن مردم متهم می‌کند.

حزب کومینتانگ تایوان قصد دارد تا سال آتی میلادی رفراندومی را برای واردات گوشت خوک آمریکایی برگزار کند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

ارتش هند پهپادهای پیشرفته از آمریکا و اسرائیل می‌خرد

پَرنیوز

گزارشی از “بحران جدی انسانی” در کره شمالی

پَرنیوز

سازمان ملل دفتر برنامه ضد تروریسم در قطر باز می‌کند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه