اخبار اقتصادی

ضرب الاجل ۴۵ روزه به صاحبان کالا‌های اساسی

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، سیف الله مسرور در راستای اهمیت توجه به امور معیشتی مردم درخصوص توزیع به موقع کالا‌های اساسی به همراه هیئتی از بازرسان و کارشناسان در یک اقدام سرزده و فوری در دو گلوگاه اساسی ترخیص و تجارت کالا‌های اساسی در منطفه آزاد و گمرک بندرانزلی حضور یافت و بر روند اقدامات صورت گرفته نظارت کرد.

وی در حاشیه این بررسی و بازدید، ضمن حضور در سیلو‌ها و انبار‌های دپو و انباشت کنجاله خوراکی و دامی و رصد و پایش دقیق ترخیض و رسوب این کالا‌ها در بندر تجاری انزلی، به متولیان و مدیران دستگاه‌های اجرایی به منظور ایجاد تمهید مقدمات برای ترخیص کالا فرصت ۴۵ روزه داد.

مدیرکل بازرسی گیلان تصریح کرد: با تاجران و واردکنندگانی که به طمع کسب سود بیشتر و به واسطه وجود خلا‌های قانونی اقدام به ترخیص این کالا‌ها نکرده، برخورد قضایی قاطع و پشیمان کننده‌ای خواهد شد، زیرا عمل آنان اخلال در نظام توزیع کشوز محسوب می‌شود.

مسرور خاطرنشان کرد: صراحتا به متخلفان اخطار می‌دهیم که در خصوص مایحتاج ضروری مردم هیچ تعارف و اغماضی نداریم.

وی با بیان اینکه در مسیر رسیدگی‌ها دستگاه‌های اجرایی مسبب اهمال و سستی در تامین کالا‌های اساسی مردم شناسایی می‌شوند و با آن‌ها برخورد مقتضی صورت می‌گیرد، گفت: سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی نیز نسبت به در اختیار گرفتن این اموال و توزیع سریع و قانونی آن‌ها در فرصت اعلام شده قانونی اقدام می‌کند.

منبع خبر

نوشته های مرتبط

انتخاب کارگزاری مفید به عنوان کارگزار اول در لیگ بورس‌های اروپایی و آسیایی

پَرنیوز

برای مزایای سهام عدالت در سجام ثبت‌نام کنید

پَرنیوز

آغاز روند کاهش حباب قیمت مسکن

پَرنیوز

ارسال دیدگاه