اخبار فرهنگی

۲۳۸۱ دانش‌آموز گلستانی محروم از آموزش مجازی

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، هادی حق‌شناس امروز در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان با اشاره به تلاش مجموعه آموزش‌وپرورش استان جهت رشد پوشش تحصیلی، اظهار کرد: ۹۸.۵ درصد دانش‌آموزان ۵ تا ۱۱ سال استان تحت پوشش تحصیلی قرار دارند و این رقم نسبت سال گذشته رشد داشته است.

وی افزود: بر اساس طرح ارتقای پوشش تحصیلی ۳۱۴۸ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل بوده‌اند که با پیگیری‌های انجام‌شده ۵۷۲ دانش‌آموز دوباره به کلاس‌های درس بازگشته‌اند و تلاش داریم با همراهی خانواده‌ها، آموزش‌وپرورش، نهاد‌های حمایتی و خیرین این رقم را به حداقل برسانیم.

استاندار گلستان تصریح کرد: اگرچه در سال قبل ۶ درصد دانش‌آموزان استان به خدمات سخت‌افزاری آموزش مجازی دسترسی نداشتند، اما این رقم با پیگیری‌های آموزش‌وپرورش کاهش‌یافته و به یک درصد رسیده است.

به گزارش ایسنا به نقل از استانداری گلستان، حق‌شناس بیان کرد: کم‌تحرکی و چاقی دانش‌آموزان موضوعی است که باید با استفاده از امکانات ورزشی اداره کل ورزش و جوانان و شهرداری‌ها رفع شود و اگرچه ۵۳ درصد کل مردم کشور دچار کم‌تحرکی هستند، اما در خصوص دانش‌آموزان این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

وی گفت: صداوسیما باید در خصوص عوارض چاقی و کم‌تحرکی کودکان و نوجوانان اطلاع‌رسانی کند و همچنین اجرای طرح غربالگری کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان اقدامی ارزشمند است که می‌تواند زمینه تصمیم‌گیری لازم جهت بهبود وضعیت آنان را فراهم آورد.

نوشته های مرتبط

تحرکات تازه آمریکا در اقلیم کردستان عراق

پَرنیوز

IOC اعلام کرد: نواب نصیر شلال قهرمان المپیک شد

پَرنیوز

فراخوان وزارت کشور درباره شیوه برگزاری انتخابات

پَرنیوز

ارسال دیدگاه