اخبار فرهنگی

ادعاهای ایالات متحده نشان می دهد که سیاست فشار حداکثر بر علیه ایران شکست خورده است:

وزارت امور خارجه ایران اتهامات اخیر ایالات متحده در مورد روابط ایران با گروه تروریستی القاعده را “بی اساس” اعلام کرد و گفت این ادعاها نشان دهنده ناامیدی واشنگتن و شکست به اصطلاح کمپین فشار حداکثر آن است. در آخرین نامه خود در دفتر می گوید.

سعید خطیب زاده ، سخنگوی وزارت امور خارجه ، روز سه شنبه در واکنش به اتهامات وزیر خارجه ایالات متحده مایک پمپئو اظهارات خود را بیان کرد و گفت که توسل به این “ترفندها و ادعاهای کلاهبردار و بی اساس” به ایالات متحده کمک نمی کند تا لکه دار شده خود را اصلاح کند شهرت. “

خطیب زاده افزود که تکرار چنین ادعاهایی توسط دولت در حال خروج آمریکا نشان می دهد “سیاست فشار حداکثر ناامید ، ناامید و شکست خورده آمریکا علیه ایران”.

خطیب زاده با تأکید بر اینکه سابقه ایران در مقابله با گروه های تروریستی القاعده و داعش روشن و قابل تحمل است ، گفت این کشور سالها قربانی تروریسم دولتی ایالات متحده بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همچنین گفت که پمپئو در گذشته همان اتهامات را علیه تهران زده بود تا توجه را از طرفداران واقعی تروریسم که واشنگتن و متحدانش هستند ، منحرف کند.

در اوایل روز ، محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران گفت که همتای آمریکایی وی با توسل به دروغ های جنگ افزایانه بی اساس در مورد ایران و سایر کشورها گرگ و میش دوران حرفه ای “فاجعه” خود را با پایان ناگواری رقم می زند.

پمپئو ایران را بدون هیچ مدرکی به عنوان “پایگاه جدید خانه” گروه تروریستی القاعده متهم کرد و گفت که این ادعاها بخشی از همان چیزی است که وی وی را “تبلیغات اطلاعاتی طبقه بندی نشده ایالات متحده” اعلام کرد. span >

آژانس خبری رویترز با اعلام ادعاهای پمپئو ، اظهار داشت که این مقام آمریکایی اظهارات خود را در حالی بیان کرده است که هر گونه ارتباط بین این گروه و جمهوری اسلامی حتی در داخل جامعه اطلاعاتی و کنگره خود آمریکا با “تردید” روبرو شده است.

این آژانس این اظهارات را بخشی از تلاش های دولت درحال خروج آمریکا برای پیچیدگی بازگشت احتمالی رئیس جمهور منتخب جو بایدن به توافق هسته ای سال 2015 بین ایران و قدرت های جهانی دانست که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی این کشور در سال 2018 بحث برانگیز را ترک کرد. span >

این اولین باری نیست که ایالات متحده تلاش می کند گروه ترور را با ایران مرتبط سازد.

با استناد به مقامات اطلاعاتی ناشناس ، نیویورک تایمز در ماه نوامبر ادعا کرد که عبدالله احمد عبدالله ، فرمانده دوم القاعده که توسط نامزد ابومحمد ال- مصری ، در ماه اوت توسط دو قاتل مسلح در تهران مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

وزارت امور خارجه ایران گفت گزارش تایمز براساس “اطلاعات نادرست” است و حضور هر یک از اعضای این گروه تروریستی را به شدت رد کرد.

این وزارتخانه گفت اینگونه اتهامات بدون شک در چارچوب جنگ اقتصادی ، اطلاعاتی و روانی همه جانبه علیه مردم ایران مطرح می شود و رسانه ها نباید بستری برای گسترش دروغ کاخ سفید با دستور کار باشند. علیه تهران.

تهران بارها و بارها اتهامات بی اساس ایالات متحده را به عنوان وسیله ای برای تلاش برای پنهان کردن نقش خود در ایجاد و ادامه حیات گروه های تروریستی ، مورد انتقاد قرار داده است.

مدت هاست که واشنگتن و بسیاری از متحدان غربی و منطقه ای آن به عنوان عامل اصلی ظهور لباس های تروریستی در منطقه غرب آسیا از جمله القاعده و داعش شناخته می شوند.

نوشته های مرتبط

حرم امام رضا (ع) میزبان عزاداران دختر حضرت است

پَرنیوز

تهران شایعات آزاد سازی نفتکش پرچم دار کره جنوبی را که توسط سپاه تصرف شده است رد می کند

پَرنیوز

بین المللی تهران جشنواره فیلم کوتاه چهارشنبه افتتاح می شود

پَرنیوز

ارسال دیدگاه