اخبار بین الملل

افرادی که قصد انجام خطر را دارند: سناتور آمریکایی

چارلز شومر ، رهبر اقلیت سنا ، در مورد اعتراضات خشونت آمیز هزاران نفر از طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، هشدار داد ، زیرا آنها قصد دارند قبل از روز تحلیف به پایتخت نشین حمله کنند.

“شومر” روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: “افرادی هستند که قصد انجام خطر را دارند ، حداقل به صورت آنلاین و مهمترین چیز این است که مقامات ما باید کاملاً بالای آن باشند.”

نظرات شومر پس از آن است که FBI به همه 50 ایالت هشدار داد تا قبل از مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن در 20 ژانویه هوشیار باشند.

دانیل هوکانسون ، رئیس دفتر گارد ملی پنتاگون همچنین اعلام کرده است که حداقل 10 هزار سرباز در 20 ژانویه مستقر می شوند در واشنگتن دی سی ، در حالی که 5000 نفر دیگر می توان براساس درخواست از سرویس مخفی ، پلیس پارک و پلیس کاپیتول.

به گفته فرمانده ارشد ، اگر وضعیت از کنترل خارج شود ، سربازان نگهبان نیز مجاز به دستگیری هستند.

چهارشنبه گذشته ، معترضان مسلح با حمله به پایتخت ایالات متحده ، اتاق را مجبور به متوقف کردن رای گیری برای تایید پیروزی در انتخابات بایدن کردند. ترامپ پس از دو ماه امتناع از پذیرش شکست خود در انتخابات 3 نوامبر ، با ایجاد خشونت ، طرفداران خود را به “جهنم جنگ” دعوت کرد.

در حالی که هشت روز از دوره ریاست جمهوری جمهوری خواه باقی مانده است ، مجلس نمایندگان ایالات متحده روز چهارشنبه آماده تصویب مقاله استیضاح در میان ادامه عواقب ناشی از خشونت های مرگبار هفته گذشته در کاپیتول است.

در همین حال ، حداقل چهار جمهوری خواه ، از جمله یکی از اعضای رهبری مجلس ، گفتند که در تلاش برای رأی دادن به استیضاح ترامپ شرکت می کنند.

علاوه بر این ، سناتور میچ مک کانل ، کنتاکی ، رهبر جمهوری خواهان ، به همکارانش گفته است که معتقد است ترامپ مرتکب جرائم استیضاح آمیز شده است و از اقدام دموکرات ها برای استیضاح وی خوشحال است.

نوشته های مرتبط

مصر و قطر توافق کردند که روابط دیپلماتیک را پس از سه سال از سر بگیرند

پَرنیوز

سوریه “غارت سیستماتیک” منابع خود ، نفت در شمال شرق را محکوم می کند ، خواستار عقب نشینی فوری نیروهای اشغالگر است

پَرنیوز

فلسطینی ها نسبت به اظهارات القدس بایدن پیک واکنش نشان می دهند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه