اخبار اقتصادی

انتظار می رود صادرات سالانه به افغانستان در سال تقویمی سال آینده به 5 میلیارد دلار برسد

تهران- پیش بینی می شود ارزش صادرات سالانه ایران به افغانستان در سال تقویم بعدی ایران (مارس 2021 – مارس 2022) ، رئیس ایران ، به 5 میلیارد دلار برسد. سازمان ارتقا Trade تجارت (TPO) اظهار داشت.

با بیان اینکه صادرات سالانه به افغانستان از 3 میلیارد دلار فراتر رفته است ، حمید زادبوم تأکید کرد که تقویت صادرات یکی از پایه های اقتصاد مقاومتی است.

مدیرکل دفتر TPO در آسیا و اقیانوسیه اخیراً گفته است که ایجاد تعادل در تجارت بین الملل ، به ویژه با افغانستان یکی از مهمترین استراتژی های ایران در تجارت خارجی است ، خاطرنشان کرد که هدف TPO ایجاد تجارت متعادل بین دو کشور است. .

رضا سیدآقازاده با بیان اینکه استراتژی های ویژه ای توسط سازمان ارتقا Trade تجارت برای ایجاد تعادل در تجارت با افغانستان و حل مشکلات در این زمینه اتخاذ شده است ، افزود که مسائل و خواسته های بازرگانان افغان نیز در یک کارگروه ویژه بررسی خواهد شد در این سازمان اقدامات لازم را انجام داده و مشکلات آنها را برطرف کند.

ایران و افغانستان با داشتن زمینه های مشترک تاریخی ، فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی ، سال ها متحد بوده اند و همکاری های استراتژیک بین دو کشور خصوصاً طی دو دهه گذشته گسترش یافته است.

همانطور که رئیس TPO اعلام کرده است ، چهاردهمین نمایشگاه انحصاری محصولات ایرانی در ماه تقویم بعدی ایران در کابل ، پایتخت افغانستان برگزار می شود (از 20 ژانویه آغاز می شود).
زادبوم اظهار داشت: برگزاری این نمایشگاه پس از مدتی حدود یک سال به دلیل محدودیت های همه گیر ویروس کرونا ، فرصتی عالی برای ورود به بازار افغانستان و برقراری ارتباط مجدد با مشتریان قدیمی و یافتن بازارهای جدید است.

کارشناسی ارشد / کارشناسی ارشد

نوشته های مرتبط

هند امیدوار است در دولت جدید ایالات متحده نفت بیشتری از ایران صادر کند

پَرنیوز

TEDPIX در هفته 3/8 درصد اسلاید می کند

پَرنیوز

عضو هیئت مدیره ICCIMA با دولت تماس می گیرد. برای حمایت از بازار سهام

پَرنیوز

ارسال دیدگاه