اخبار فرهنگی

اوج با هفت فیلم در جشنواره فجر شرکت می کند

تهران – هفت محصول از سازمان هنر و رسانه اوج ، نهاد بزرگی که آثار انقلابی در هنر و سینما تولید می کند ، در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به نمایش در می آیند.

فیلم ماجراجویی انیمیشن “پسر دلفین” ساخته محمد خیراندیش و فیلم جاسوسی “مصلحت دولت” ساخته حسین دارابی در بخش رسمی این رویداد که در ماه فوریه در تهران برگزار می شود ، شرکت می کنند.

“کارو” ساخته احمد مرادپور و “منصور” ساخته سیاوش سرمدی نیز در این بخش نمایش داده می شوند.

“منصور” ، که پیش از این با عنوان “اوج 110” شناخته می شد ، یک نکته برجسته در این ترکیب است. این یک بیوگرافی درباره منصور ستاری فرمانده کل فقید نیروی هوایی ایران است.

ستاری در زمان جنگ ایران و عراق از فرماندهان اصلی ایران بود. وی در سال 1995 در یک سانحه هوایی در حوالی اصفهان کشته شد.

در آن زمان ، ستاری و همکارانش در حال کار بر روی پروژه “اوج 110” بودند که ایران برای ساخت اولین جنگنده اعتصاب جت خود ، آذرخش آغاز کرد.

“کارو” در مورد کشتی گیر نوجوان کرمانشاهی است که برای حضور در مسابقات بین المللی به تیم ملی انتخاب می شود.

“دستمال سرخه” ، مستندی از حنظله تاج الدینی ، برای نمایش در مسابقه مستند انتخاب شده است.

این مستند درباره اصغر وسالی و علی تیموری ، فرماندهان گروه دستمال سرخها ، یک گروه نظامی ایرانی است که در اوایل دهه 1980 برای مبارزه با جدایی طلبان به مصطفی چمران در منطقه کردستان پیوست.

“کمیته” ساخته عبدالحسین بدرلو نیز در بخش نمایش داده می شود. این مستند درباره کمیته های انقلاب اسلامی است ، یک نیروی انتظامی در ایران که در سالهای اولیه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1979 تحت وزارت کشور عمل می کرد.

“من آمریکایی هستم” ، یک فیلم کوتاه از امید میرزایی ، یکی دیگر از تولیدات اوج در جشنواره فجر است.

این در مورد یک خبرنگار آمریکایی است که توسط تروریستهای داعش در عراق اسیر می شود. او منتظر عملیات نجات نیروهای آمریکایی است.

عکس: ترکیبی از عکس صحنه های چهار فیلم از سازمان هنری و رسانه ای اوج را نشان می دهد که در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر رقابت می کنند.

MMS / YAW

نوشته های مرتبط

انجمن ایران مدال خورشید را برای بزرگداشت تولیدکنندگان سند ارائه می دهد

پَرنیوز

هنرستان تهران با انتشار “پسر کعبه” تولد حضرت علی (ع) را جشن می گیرد

پَرنیوز

جشنواره هنرهای تجسمی فجر از برگزیدگان تقدیر می کند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه