اخبار فرهنگی

ایران: ادعاهای پمپئو در رابطه با القاعده ناعادلانه ، عدم موفقیت در سیاست فشار را نشان می دهد

ایران می گوید آخرین اتهامات “ناشایست” وزیر امور خارجه ایالات متحده مایک پمپئو علیه جمهوری اسلامی بخشی از “سیاست شکست خورده ایران در برابر” در برابر دولت “ترامپ” است و عصبانیت “هیستریک” دیپلمات لنگ لنگ را از وی نشان می دهد شکست

علیرضا میریوسفی ، سخنگوی مأموریت دائمی ایران در سازمان ملل ، به نیوزویک گفت که ادعاهای پمپئو در مورد ارتباط تهران با گروه تروریستی القاعده بخشی از آخرین تلاش های دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای تحقیر بیشتر جمهوری اسلامی بود. قبل از انتقال قدرت.

میریوسفی اندکی پس از اظهارات روز سه شنبه پمپئو علیه ایران گفت: “این اتهامات دروغین و دروغین چیز جدیدی نیستند و این واقعیت را تقویت می کنند که دولت ترامپ با ناامیدی به سیاست شکست خورده خود در مورد حمله به ایران ادامه می دهد.”

پمپئو آخرین روزهای حضور خود در دفتر را متهم کرد و بدون هیچگونه مدرکی ، ایران را به عنوان “پایگاه جدید منزل” گروه تروریستی القاعده متهم کرد و گفت که این ادعاها بخشی از همان چیزی است که وی وی را “تبلیغات طبقه بندی نشده ایالات متحده” اعلام کرد. “

وزارت امور خارجه ایران این اتهامات را “بی اساس” محکوم کرد و گفت که این ادعاها نشان دهنده ناامیدی واشنگتن و عدم موفقیت در کارآزمایی حداکثر فشار خود علیه ایران است.

میریوسفی گفت که ایران در واقع سنگربندی علیه چنین سازمان هایی است که تهران در کشورهایی مانند عراق و سوریه نیز مبارزه کرده است.

این دیپلمات ایرانی افزود: این ایالات متحده و شرکای آن هستند که مسئول شرایطی هستند که باعث رشد چنین گروه هایی در منطقه می شود.

“این یک واقعیت مشهور است که ایران منفورترین دشمن گروه های تروریستی افراطی بوده و هست و بنیانگذار القاعده و بسیاری از پیروان آن از آنچه متحد نزدیک آمریکا در خاورمیانه است ، تبریک می گویند. ، “میریوسفی گفت. “نیازی به گفتن نیست که مقامات آمریکایی بارها به نقش خود در ایجاد گروه های افراطی در منطقه ، از جمله القاعده اعتراف کرده اند.”

پمپئو خشم خود را با ولع و جنجال توییت از بین می برد

اندکی پس از سخنرانی ضدایرانی خود ، وزیر امور خارجه ایالات متحده با ارسال حداقل 16 توئیت ضد ایران ، که در آن اتهامات بیشتری علیه جمهوری اسلامی وارد کرده بود ، خشم خود را بیشتر خاموش کرد.

در این توییت ها ، که در کمتر از 10 ساعت ارسال کرد ، پمپئو ادعاهای قبلی در مورد “حمایت از مردم ایران” را بار دیگر بیان کرد ، اما هیچ اشاره ای به تأثیر مخرب “حداکثر فشار” واشنگتن بر مردم عادی نکرد. p >

وی همچنین ادعا کرد که جهان به لطف دیپلماسی “چشم روشن و تهاجمی” وزارت امور خارجه خود “بیدار می شود از تهدیدات ناشی از ایران”.

پمپئو همچنین در مورد تأثیر تحریم ها لاف زد و گفت: ایالات متحده با قرار دادن “1500 فرد و نهاد” در لیست سیاه 70 میلیارد دلار دارایی و درآمد را از ایران محروم کرده است.

در حالی که پمپئو توییت های ضد ایران را ارسال می کرد ، خزانه داری آمریکا حتی پنج نفر را که به ایران متصل بودند ، مجازات های بیشتری اعمال کرد و هر یک را به عنوان یک تروریست جهانی خاص (SDGT) برچسب گذاری کرد.

ایران به پمپئو: عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت که توییت های پمپئو نتیجه “عصبانیت هیستریک” وی در پایان دوره شرم آور مسئولیت خود به عنوان وزیر خارجه آمریکا و همچنین خشم ناشی از شکست سیاست فشار حداکثر واشنگتن علیه ایران است .

“همانطور که ​​شهید بهشتی [رئیس سابق دادگستری ایران] به صراحت گفت ، آقای پمپئو! عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر. ”سعید خطیب زاده گفت.

نوشته های مرتبط

ظریف: قرار دادن حوثی ها در لیست سیاه ، کاملاً تحقیر آمریکا نسبت به صلح است

پَرنیوز

روسیه: ایران در میان “پیشگامان” مبارزه با ترور “قربانی تروریسم” است

پَرنیوز

سعودی بهتر است جنگ افروزی و پرورش تروریسم را پایان دهد: مقام ایرانی

پَرنیوز

ارسال دیدگاه