اخبار اقتصادی

ایران می گوید واکسن خانگی بی خطر است ، داوطلبان هیچ عکس العمل نامطلوبی نشان ندادند

عکس شیشه های COVIRAN Baretat ، یک کاندید واکسن ایرانی را نشان می دهد که برای مقابله با ویروس کرونا ساخته شده است.

مقامات وزارت بهداشت ایران می گویند پس از اولین آزمایش روی داوطلبان ، آزمایش واکسن خانگی برای مقابله با COVID-19 ، بیماری ناشی از همه گیری ویروس کرونا ، ثابت شده است که آنها هیچ واکنش جدی و جانبی نسبت به ضربه زدن

احسان شمسی کوشکی ، که به عنوان دبیر کمیته اخلاق پزشکی در وزارت بهداشت ایران خدمت می کند ، روز شنبه گفت که بخش وی اجازه داده است COVIRAN Baretat ، نامزد واکسن ایرانی که ماه گذشته آزمایش رسمی انسان خود را آغاز کرده است ، آزمایش شود هفت نفر دیگر در دور سوم کاوشگر.

“شمسی کوشکی” گفت: “آن هفت نفری که اولین دوز واکسن را به آنها تزریق کردند هیچ عارضه جانبی جدی نداشتند” ، و افزود که گروه جدید داوطلبان تا 28 روز آینده تیراندازی را در آغوش خواهند گرفت.

این خبر در حالی منتشر شد که ایران در تلاش است یک برنامه واکسیناسیون سراسری را برای مقابله با یکی از بزرگترین شیوع COVID-19 در منطقه خاورمیانه آغاز کند.

مقامات وزارت بهداشت روز شنبه گفتند که مرحله سوم و آخرین آزمایش برای واکسن کوبایی-ایرانی را در سه ماه آینده آغاز می کنند.

مقامات کوبا روز جمعه اعلام کردند که با همتایان ایران توافق نامه ای برای انتقال فناوری یکی از پیشرفته ترین نامزدهای واکسن کرونا ویروس خود امضا کرده اند.

موسسه واکسن فینلای کوبا برای اجرای آزمایشات انسانی برای واکسن در ایران با انستیتو پاستور ایران همکاری خواهد کرد.

برای توسعه بیشتر برنامه واکسیناسیون ، ایران سفارش خرید نزدیک به 17 میلیون دوز واکسن را که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) تولید می شود ، قرار داده است.

این خرید به دلیل تحریم های آمریکا علیه ایران با مشکلات پرداخت روبرو شده بود ، اگرچه مقامات در اوایل این هفته گفتند که راهی برای تحریم برای انتقال پرداخت به نماینده WHO در سوئیس پیدا کرده اند.

نوشته های مرتبط

همکاری تجاری بین ایران ، ارمنستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت

پَرنیوز

بازار سرمایه ایران: ظرفیت عظیم نیاز به اصلاح

پَرنیوز

با ادامه روند اقتصادی اقتصاد COVID ، نرخ تورم ایران 1.7 درصد افزایش می یابد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه