اخبار فرهنگی

جشنواره یاری با پیام بازیگر علی نصیریان افتتاح می شود

تهران – بیستمین دوره جشنواره فیلم ایرانی یاری در استکهلم پایتخت سوئد روز یکشنبه با پیام افتتاحیه علی نصیریان بازیگر صحنه و نمایش افتتاح می شود.

چهار سینست ایرانی ، نصرت کریمی ، خسرو سینایی ، حسن باریجانی و کامبوزیا پرتوی ، که در دوره های قبلی جشنواره همکاری داشتند و سال گذشته درگذشتند ، در روز افتتاحیه این رویداد روز یکشنبه بزرگداشت می شوند .

جشنواره فیلم یاری امسال کاملاً آنلاین برگزار می شود. روز اول با نمایش یک فیلم بلند و چهار فیلم کوتاه آغاز می شود و با 9 فیلم دیگر و 9 فیلم کوتاه و مستند در روزهای آینده ادامه خواهد داشت.

در میان این ترکیب “نبات” وجود دارد که یکی از ویژگی های پگاه آرزی است. این فیلم در مورد سعید ، مرد میانسالی است که با دخترش زندگی آرامی دارد ، تا اینکه زنی وارد زندگی آنها می شود.

این فیلم های کوتاه شامل “عشق نمی تواند قرنطینه شود” ساخته جینوس پدرام است.

این فیلم درباره هدایت ، راننده تاکسی در تهران و همسرش سارا است که به دلیل COVID-19 به تدریس آنلاین می پردازد. سارا به تازگی تحت پیوند کلیه قرار گرفته است و شوهرش برای جلوگیری از به خطر انداختن زندگی سارا به خانه نمی رود. در عوض ، او مدتی در ماشین قرنطینه می کند تا اینکه وضعیت COVID-19 روشن شود. سارا از این ترتیب ناراضی است و نمی تواند تنها بماند ، بنابراین او را متقاعد می کند که به خانه بیاید.

“تخت آبی” ساخته علیرضا کاظمی پور داستان زنی میانسال به نام زهرا را روایت می کند که دختری به نام نگار را در خیابان انتخاب می کند و اصرار دارد که او را به خانه ببرد ، و نگار را در مورد انگیزه زن میانسال تردید می دهد.

عشق برای فهیمه همه چیز و در نفسهای اوست ، اما او هنوز هم تنهاست و در فیلم کوتاه “50 سال عشق” ساخته نگار وند بسیار امیدوار است.

این جشنواره هر ساله توسط یاری ، یک سازمان خیریه مستقر در اوپسالا برگزار می شود که به کودکان خیابانی در ایران کمک می کند تا به مدرسه بروند و همچنین بودجه ای برای ساخت مدارس و کتابخانه برای کودکان جمع می کند.

عکس: علی نصیریان بازیگر در یک عکس بدون تاریخ. (ایران تئاتر)

RM / YAW

نوشته های مرتبط

فرانسه ، دیگر همدستان جنایات یمن نمی توانند اخلاق را تبلیغ کنند: دیپلمات ایران

پَرنیوز

ایران مجدداً از سوریه برای شکست دادن تروریسم ، بازگرداندن امنیت حمایت می کند

پَرنیوز

انجمن ایران مدال خورشید را برای بزرگداشت تولیدکنندگان سند ارائه می دهد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه