اخبار فرهنگی

داستان های جلال آل احمد ، نویسنده فارسی ، منتشر شده در بنگلادش

تهران – کتابی شامل 10 داستان از جلال آل احمد رمان نویس و داستان نویس مشهور ایرانی اخیراً به زبان بنگالی در بنگلادش ، اسلامی منتشر شده است. سازمان فرهنگ و ارتباطات (ICRO) اعلام کرده است.

این کتاب توسط انتشارات پاندول منتشر شده است و توسط محمد عبدوس صبور خان که عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه داکا است ترجمه شده است.

آل احمد متولد 1923 ، نویسنده ، محقق ، و منتقد اجتماعی و سیاسی برجسته ایرانی بود.

برخی از آثار وی ، از جمله محبوب ترین مقاله جدلی “آفت زده غرب” و مشهورترین رمان هایش “مدیر مدرسه” ، “توسط قلم” و “در میان جمعیت گمشده” ، در ترجمه انگلیسی ظاهر شده اند.

ترجمه انگلیسی داستان وی “سنگی روی یک قبر” توسط آزفر معین توسط انتشارات مزدا در ایالات متحده در سال 2008 منتشر شد.

این کتاب همچنین شامل مقاله ای در یادداشت با عنوان “غروب جلال” توسط همسرش سیمین دانشور ، نویسنده برجسته ای است.

در این کتاب ، آل احمد فرورفتگی های روان خود را بررسی می کند تا ریشه های هویت خود را به عنوان یک مرد ایرانی ، مردانگی اش کشف کند. آگاهانه ، او سعی می کند کشف کند که چرا فرزندان برای ادامه نام و میراث خود ، برخلاف سنگ قبر یک شخص ، باید وجود او را نشان دهند.

آل احمد دوران کودکی خود را در راحتی نسبی سپری کرد. بسیاری از اعضای خانواده وی ، از جمله پدر ، برادر بزرگتر و یک برادر زن ، همه روحانیون مسلمان بودند.

در اوایل دهه 1930 ، هنگامی که وزارت دادگستری تحت سلطنت رضا پهلوی ، پادشاه ایرانی که 1941-1921 را تحت سلطه خود درآورد ، شروع به تنظیم فعالیت های روحانیت کرد ، پدر آل احمد به بازنشستگی داوطلبانه رفت. تصمیم وی جلال جوان را مجبور به ترک تحصیل و کار در مشاغل مختلف در بازار مانند ساعت سازی و فروش کالاهای چرمی کرد.

او عضوی از حزب توده ، یک سازمان کمونیستی ایران بود و همچنین آثاری از نویسندگان فرانسوی آندره ژید ، ژان پل سارتر و آلبر کامو را به فارسی ترجمه کرد.

در سال 2008 ، ایران جوایز ادبی جلال آل احمد را به یاد نویسنده ای که در سال 1969 درگذشت ، تأسیس کرد.

عکس: جلد کتاب شامل 10 داستان از جلال آل احمد که به زبان بنگالی منتشر شده

RM / YAW

نوشته های مرتبط

برگزارکنندگان موافقت می کنند نمایشگاه کتاب مجازی تهران را تمدید کنند

پَرنیوز

“تشیع در آمریکا” لیاکات ناتانی تکیم به کتابفروشی های ایران می آید

پَرنیوز

کارتونیست کامبیز درامبخش کتاب جدید “گربه ها و پرندگان” را منتشر کرد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه