اخبار اجتماعی

سطح CO2 در سال 2021 برای رسیدن به سطوح 50٪ بالاتر از 18th .: UK Met Office

میزان دی اکسید کربن در جو امسال به دلیل انتشار گازهای گلخانه ای توسط انسان ، به 50 درصد بالاتر از قبل از انقلاب صنعتی می رسد ، مطابق پیش بینی های Met Met انگلیس در روز جمعه.

پیش بینی می شود میانگین غلظت CO2 سالانه اندازه گیری شده در رصدخانه Mauna Loa در هاوایی در سال 2021 حدود 2.29 قسمت در میلیون (ppm) بالاتر از سال 2020 باشد.

گفته شد غلظت CO2 در دوره ای بین آوریل و ژوئن از 417 ppm فراتر خواهد رفت – 50 درصد بیشتر از ppm 278 موجود در اواخر قرن 18 با شروع دوره صنعتی.

این امر علی رغم کاهش بی سابقه انتشار گازهای گلخانه ای در سال 2020 به دلیل همه گیری است.

“از آنجا که CO2 برای مدت زمان طولانی در جو باقی می ماند ، میزان انتشار هر سال به میزان سالهای گذشته اضافه می شود و باعث می شود مقدار CO2 در جو همچنان افزایش یابد.” پیش بینی CO2.

“اگرچه همه گیری Covid-19 به معنای انتشار CO2 کمتر از سال های گذشته در سال 2020 در سراسر جهان بود ، اما این امر همچنان بر تجمع مداوم جو افزوده است.”

Mauna Loa از سال 1958 به طور مداوم سطح CO2 جو را کنترل می کند – که متناسب با فصل نوسان می کند اما سالانه صعود می کند.

سازمان ملل می گوید برای حفظ اهداف دمای توافق نامه آب و هوای پاریس ، باید در طول دهه آینده بیش از 7 درصد میزان انتشار از انرژی ، تولید مواد غذایی ، حمل و نقل و صنایع کاهش یابد.

توافقنامه سال 2015 ملت ها را موظف می کند تا گرم شدن کره زمین را به “بسیار پایین” دو درجه سانتیگراد (3.6 فارنهایت) بالاتر از سطح قبل از صنعتی ، و در صورت امکان به 1.5 درجه سانتیگراد محدود کنند.

با گرم شدن بیش از بیش از 1 درجه سانتیگراد تاکنون ، زمین در معرض حوادث شدید آب و هوایی مانند طغیان ، خشکسالی و طوفان های گرمسیری قرار دارد که با افزایش سطح دریا بیش از حد شارژ می شوند.

Met Office گفت حدود 200 سال طول کشید تا غلظت CO2 از زمان شروع صنعت 25 درصد افزایش یابد.

“اما اکنون فقط 30 سال بعد ، ما به افزایش 50 درصدی نزدیک شده ایم”. بتس گفت:

“معکوس کردن این روند و کاهش رشد CO2 در جو به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای نیاز دارد و متوقف کردن آنها به کاهش صفر انتشار گازهای گلخانه ای نیاز دارد.”

(منبع: AFP)

نوشته های مرتبط

واکسن ایرانی اولویت بندی شده است زیرا انواع غربی تحت ابر ظن قرار می گیرند

پَرنیوز

3 داوطلب دوز دوم واکسن COVID-19 ایرانی را دریافت می کنند

پَرنیوز

ویژه برنامه های HAMRAHE AVAL در طول روزهای فاطمیه

پَرنیوز

ارسال دیدگاه