اخبار فرهنگی

پایان دوره ترامپ خبر از عدم موفقیت در تروریسم اقتصادی می دهد ، قلدری: رئیس جمهور روحانی

رئیس جمهور ایران می گوید که جامعه آمریکا اکنون پیش از انتقال قدرت در کشور با یک شکاف بزرگ روبرو شده است در حالی که ملت ایران پایان “ننگین” دوران رئیس جمهور دونالد ترامپ را جشن می گیرند.

“رئیس جمهور روحانی در سخنرانی روز چهارشنبه” “در همان روزی که مردم ایران در برابر این فشار و تروریسم احساس پیروزی می کنند ، مردم آمریکا شاهد شکست بزرگی در زندگی اجتماعی و سیاسی خود و یک شکاف بزرگ در داخل ایالات متحده هستند.” / p>

رئیس جمهور روحانی گفت جهان شاهد “پدیده ای بی سابقه” سقوط “خودکامه” در ایالات متحده است.

“پایان ننگین و رسواکننده دولت ایالات متحده … نشان می دهد که قلدری ، نژادپرستی و قانون شکنی پایان خوبی نخواهد داشت.”

روحانی گفت این روزها پایان دولت نیست ، بلکه شکست یک سیاست ، یعنی سیاست “فشار حداکثر” علیه ملت بزرگ ایران است.

“امروز روز شکست سیاست تروریسم اقتصادی است که از طریق آن تلاش کردند زندگی مردم را مختل کنند. امروز ، در پایان این سه سال جنگ ، خشونت و اقدامات تروریستی … با وجود همه فشارها ، شاهد پیشرفت و ثبات در اقتصاد کشور هستیم. “روحانی گفت.

رئیس جمهور گفت روند رو به رشد صادرات این کشور این واقعیت را اثبات می کند که نه تنها سیاست فشار ایالات متحده کاملاً شکست خورده است بلکه مغز متفکر آن نیز در حال سقوط است و زندگی سیاسی آنها به پایان رسیده است.

“رئیس جمهوری که فاقد درک سیاسی بود ، هدایت یک کشور را به دست گرفت و یک وزیر خارجه احمق و یک مشاور امنیت ملی ناآگاه و رادیکال او را همراهی می کرد. او همه چیز را با قماربازی و ذهنیت تجارت محور اداره کرد و سرانجام دیدیم که دوره ریاست جمهوری وی چگونه پایان یافت. “روحانی گفت.

وی افزود: “هیچ کس نمی تواند باور کند که این قانون شکن [ترامپ] دستور شورش علیه ملت خود ، امنیت خود و قانونگذار کشور را صادر کند و مردم را در برابر دموکراسی مورد اعتقاد خود تحریک کند.” >

چهار نفر پس از حمله طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا به ساختمان کاپیتول در اعتراض به شمارش تشریفاتی آرا votes انتخاباتی که پیروزی جو بایدن رئیس جمهور منتخب را تأیید می کند ، چهار نفر کشته شدند.

معترضان طرفدار ترامپ بعد از ظهر چهارشنبه با افسران پلیس درگیر شدند و به ساختمان کاپیتول رسیدند و باعث تخلیه طبقه مجلس توسط پلیس شد. بعداً ، موریل ای. بوئزر ، شهردار واشنگتن از ساعت 6 بعد از ظهر منع رفت و آمد در سطح شهر را اعمال کرد. روز چهارشنبه تا ساعت 6 صبح روز پنجشنبه.

نوشته های مرتبط

هنرمندان ایرانی نقشه برداری ویدئویی را برای مشاهده نمایشگاه خوشنویسی جاده ابریشم تنظیم کردند

پَرنیوز

مراکز مسابقه عکاسی بهداشت روان در COVID-19

پَرنیوز

جشنواره فیلم فجر از ترکیب رسمی رونمایی کرد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه