اخبار فرهنگی

93 خوشنویسی برای رقابت در جشنواره هنرهای تجسمی فجر کار می کند

تهران – مجموعه ای از 93 اثر خوشنویسی برای رقابت در سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر که در بهمن ماه در م Instituteسسه فرهنگی هنری صبا برگزار می شود ، انتخاب شده است.

“مجتبی ملک زاده” یکی از اعضای هیئت منصفه در بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در روز دوشنبه گفت: “آثار از میان 511 اثر ارسالی از 239 خوشنویس انتخاب شده اند.”

وی خاطرنشان کرد که بیشتر آثار به خط نستعلیق خط است.

وی همچنین خاطرنشان کرد که بیشتر هنرمندان جوان علاقه بیشتری به نقاشی خط دارند ، با این حال نوع کلاسیک خوشنویسی هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد.

“دلیل می تواند این باشد که نقاشی خط هنوز جدید است و احتمالاً تعریف خاصی ندارد”.

وی همچنین خاطرنشان کرد که آنچه قضاوت نهایی را سخت خواهد کرد این خواهد بود که همه سبک های خوشنویسی باید امسال با هم قضاوت شوند در حالی که در نسخه های قبلی هر سبک در رده خاص خود داوری شده است.

وی اظهار داشت: “ما شرایط فعلی کشور را درک می کنیم و فکر می کنم در بخش خوشنویسی بهتر است بیش از یک نفر افتخارآفرین داشته باشیم.”

عضو بخش کارتون جشنواره مسعود ضیایی همچنین از رقابت 49 کارتون در جشنواره کارتون جشنواره امسال خبر داد.

این مجموعه از بین 266 مورد ارسال شده توسط 100 هنرمند انتخاب شده است.

در بیانیه مطبوعاتی که در اواخر دسامبر منتشر شد ، برگزارکنندگان از هنرمندان ایرانی که در رویدادهای بین المللی افتخار یافته اند ، خواستند در جشنواره شرکت کنند.
علی اشرف سندق آبادی ، مدیر جشنواره گفت: “از هنرمندان علاقه مند که جوایز بین المللی در دوسالانه ها و جشنواره های سال های 2019 و 2020 دریافت کرده اند ، دعوت می شود تا در بخش جدیدی به نام” ستارگان جهانی هنر ایران “شرکت کنند.” >

“ما با چندین انجمن در ارتباط بوده ایم که تاکنون 300 هنرمند را به دبیرخانه معرفی کرده اند. با این حال ، سایر علاقمندان می توانند با دبیرخانه جشنواره تماس بگیرند. ”

وی اشاره کرد که آثار ارسالی در کتاب جشنواره منتشر خواهد شد.

وی با بیان اینکه برگزارکنندگان از هنرمندان پیشکسوت نیز تجلیل می کنند ، افزود: “سال گذشته مراسم بزرگداشت برنامه ریزی شده بود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد ، اما امسال ما برنامه هایی برای برگزاری مراسم تجلیل داریم.”

وی همچنین گفت که نمایشگاه سنگ نگاره های احمد وکیلی ، متصدی کیش نیز در حاشیه جشنواره برگزار می شود.

“برندگان جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در سه سال گذشته و همچنین برندگان دو دوره قبلی جشنواره هنرهای تجسمی فجر ، پنجمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران و یازدهمین دوسالانه ملی معاصر هنر سرامیک ایران می تواند آثار خود را به دبیرخانه ارسال کند. آثار آنها همچنین برای جوایز نهایی مورد داوری قرار خواهد گرفت. ”

عکس: پوستر سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر.

RM / YAW

نوشته های مرتبط

انجمن ایران مدال خورشید را برای بزرگداشت تولیدکنندگان سند ارائه می دهد

پَرنیوز

هنرستان تهران با انتشار “پسر کعبه” تولد حضرت علی (ع) را جشن می گیرد

پَرنیوز

جشنواره هنرهای تجسمی فجر از برگزیدگان تقدیر می کند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه